Читај ми!

Karenjo Busta eliminisao Lajovića

Dušan Lajović eliminisan je sa Masters turnira u Indijan Velsu, pošto je u osmini finala izgubio od Pabla Karenja Buste sa 2:0 (6:4, 7:6).

Dušan Lajović nije odigrao loše, bio je veoma blizu ulaska u treći set, ali je Karenjo Busta u odlučujućim momentima meča imao više koncentracije, pa se zasluženo plasirao među najboljih osam u kalifornijskoj pustinji.

Jedini brejk u prvom setu viđen je u petom gemu, pa je Španac taj deo igre dobio rezultatom 6:4. Zanimljivo da je Lajović osvojio samo dva poena na servis protivnika u prvom setu, koji je trajao pola sata.

U drugom setu viđena je izjednačenija borba, koja je rešena u taj-brejku. Španac je prvi stigao do brejka, već u prvom gemu, ali je Lajović uspeo da uzvrati istom merom i odvede set u odlučujući, 13. gem.

I tu je Lajović imao svoju šansu, vodio je sa 5:3, ali je Karenjo Busta smogao snage da preokrene rezultat i reši taj-brejk u svoju korist rezultatom 7:5.

Lajoviću za utehu ostaje da je kao kvalifikant ostvario najbolji rezultat u karijeri na mastersima i da ga očekuje skok na ATP listi za više od 20 pozicija, otprilike na 80. mesto.

Turnir u Indijan Velsu igra se za ukupni nagradni fond od 6.993.450 dolara.

Ovako je protekao meč između Lajovića i Karenja Buste:

20.42 – Karenjo Busta osvaja taj-brejk rezultatom 7:5, čime se plasirao u četvrtfinale Indijan Velsa.

20.35 – Pobednika drugog seta odlučiće taj-brejk.

20.32 – Lajović vodi sa 6:5 u drugom setu i obezbedio je makar igranje taj-brejka.

20.20 – Izjednačena borba u drugom setu – 4:4.

20.05 – Srpski teniser vraća brejk i dolazi do izjednačenja u drugom setu – 2:2.

19.58 – Lajović osvaja gem na svoj servis, Karenjo Busta vodi sa 2:1 u drugom setu i servira.

19.52 – Španac pravi brejk već na početku drugog seta, čeka se odgovor Dušana Lajovića.

19.43 – Karenjo Busta je siguran na svoj servis i osvaja prvi set rezultatom 6:4. Neverovatno zvuči činjenica da je srpski teniser osvojio samo dva poena na servis protivnika.

19.36 – Lajović servira za ostanak u prvom setu, Karenjo Busta vodi sa 5:3.

19.27 – Prvi brejk u meču pravi Španac i vodi sa 3:2.

19.24 – Posle četiri odigrana gema, nema brejka – 2:2.

19.13 – Počeo je meč.

19.06 – Lajović i Karenjo Busta izašli su na teren. Srpski teniser će prvi servirati.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 30. март 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом