субота, 03.09.2016, 21:24 -> 23:10
Извор: РТС, Бета
Halep, Suares Navaro i Serena Vilijams u osmini finala
Rumunska teniserka Simona Halep plasirala se u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD, pošto je pobedila Mađaricu Timeu Baboš u tri seta - 6:1, 2:6, 6:4. U osmini finala i Karla Suares Navaro, ali i prvi favorit turnira - Serena Vilijams. Među 16 najboljih je i Hrvatica Ana Konjuh.
Meč Halep i Baboš, pete i 34. teniserke sveta, trajao je dva sata i 10 minuta, a samo treći set 61 minut.
Mađarica je bila blizu pobede i velikog iznenađenja, pošto je u trećem setu imala prednost od 3:1, ali je Halep uspela da vrati brejk i izjednači na 3:3.
Halep je odlučujući brejk napravila u desetom gemu, a u tome joj je dosta pomogla i Baboš koja je na meč loptu napravila duplu servis grešku.
Peta teniserka sveta će u osmini finala igrati protiv Karle Suares Navaro, koja je sa 6:4, 6:3 pobedila Ruskinju Elenu Vesninu.
Suares Navaro će u meču protiv Simone Halep pokušati da tek po drugi put u karijeri stigne do četvrtfinala Ju-Es opena. Ona je do četvrtfinala stigla jedino 2013. godine i tada je izgubila od Amerikanke Serene Vilijams.
Navarova bi, ukoliko stigne do četvrtfinala, ponovo za protivnicu mogla da ima Serenu Vilijams, koja je sa 2:0 u setovima (6:2, 6:1) savladala Šveđanku Johanu Larson.
Serena Vilijams je ovom pobedom stigla do 307. pobede na grend slem turnirima i tako na večnoj listi preskočila legendarnu Martinu Navratilovu.
Ona se izjednačila sa Rodžerom Federerom po broju pobeda na najvećim turnirima, a već u narednom kolu Ju-Es opena imaće priliku i da ga prestigne.
Serena se u osmini finala sastaje sa Jaroslavom Švedovom, koja je sa 6:2, 7:5 eliminisala Šuaj Ženg iz Kine.
Hrvatska teniserka Ana Konjuh plasirala se u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD, pošto je u trećem kolu pobedila Amerikanku Varvaru Lapčenko sa 6:3, 3:6, 6:2.
Ana Konjuh, trenutno 92. teniserka sveta, pobedom protiv Lapčenko prvi put je stigla do druge nedelje nekog grend slem turnira.
Protivnica u narednom kolu biće joj Poljakinja Agnješka Radvanska, koja je ranije danas bila bolja od Francuskinje Karolin Garsije.
Konjuh i Radvanska poslednji put su se sastale na Vimbldonu i tada je slavila Poljakinja.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар