Читај ми!

Mari eliminisao Nadala

Britanac Endi Mari prvi je finalista mastersa u Madridu i braniće titulu na ovom turniru. On je savladao Španca Rafaela Nadala sa 2:0 (7:5, 6:4). Mari će u finalu igrati sa boljim iz drugog polufinala u kome se sastaju Novak Đoković i Kei Nišikori. Meč počinje oko 20.00 časova uz direktan prenos na Prvom programu RTS-a.

Posle velike borbe u dva seta Endi Mari je uspeo da savlada Rafaela Nadala. Iako statistički lošiji, Mari je uspeo da, pre svega strpljivom igrom, dočeka i iskoristi svoje šanse i savlada domaćeg takmičara. Nadal je više grešio u odlučujućim momentima, što je rezultiralo porazom. Meč je trajao dva sata i 12 minuta.

Mari je bio bolji od samog starta, u četvrtom gemu dolazi do brejka prednosti. Nadal uspeva da se vrati u poslednjem trenutku kada je protivnik servirao za set, i smanji na 5:4. Kada se očekivalo da će set biti rešen u taj-brejku, Mari ponovo oduzima servis protivniku i osvaja prvi set rezultatom 7:5.

Velika borba viđena je u drugom setu. Većina gemova je odigrana na razliku. Nadal nije iskoristio svoje šanse za brejk. Mari jeste svoju u šestom gemu, kada je poveo sa 4:2. Nastavljena je bitka za svaki poen. Kao i u prvom setu Britanac je servirao za set. Nakon jedne spasene meč lopte Nadal uspeva da iskoristi drugu brejk šansu i vrati se u meč, 5:4.

Već u narednom gemu, ovog puta na Nadalov servis, Mari osvaja dve meč lopte u nizu, koristi prvu za konačnih 6:4 u drugom setu.

Mari će u finalu igrati sa boljim iz drugog polufinala u kome igraju naš Novak Đoković i Japanac Kei Nišikori. Susret počinje oko 20.00 časova. Prenos je na našem Prvom programu.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 02. април 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом