Šakota posle Olimpijakosa: Dupla pobeda

Trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota izjavio je da je drugo poluvreme u pobedi u Beogradu nad grčkim Olimpijakosom (88:81) u Evroligi pravi recept kako bi njegov tim trebalo da igra.

Zvezda je zabeležila trijumf iako je na poluvremenu bila u minusu od 12 poena.

"Ovo izgleda kao dupla pobeda. U prvom poluvremenu je Olimpijakos igrao odličnu odbranu, nismo imali odgovor, ali se u nastavku sve promenilo. Imalo smo drugačiju energiju, došli do lakših koševa i zasluženo preokrenuli", rekao je Šakota na konferenciji za novinare posle utakmice.

Iskusni stručnjak dodaje da je spreman i na kritike zbog ranijih igara, ali da u obzir mora da se uzme veliki broj povreda.

"Nadljudski je sve ovo, mi smo igrali jedan period bez povređenih igrača. Moraš da nastaviš kao da se ništa nije desilo, a to je teško ako drugi treba da pronađu ritam. Mi smo reagovali glavom i karakterom i okrenuli smo utakmicu. Biće tu padova, ali bitno je da se nakon njih dižeš i da staneš na noge", rekao je Šakota.

On je dodao da je Lorenzo Braun, strelac 34 poena, veoma bitan igrač za Zvezdu.

"Pauzirao je šest dana, ali meni izgleda kao da je mesec. Utakmice idu toliko brzo, da kad ga nema, misliš samo kad će da se vrati", zaključio je Šakota, uz konstataciju da su pojedina skandiranja protiv njegovih igrača nepoštena i da ne može da ih razume.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 28. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса