Kukoč: Da nam je Teodosić u ekipi...

Legenda jugoslovenske i hrvatske košarke Toni Kukoč, u intervjuu za Sportske novosti, rekao je da bi hrvatski tim redovno osvajao medalje na velikim takmičenjima kada bi u svom sastavu imao jednog Miloša Teodosića.

Kukoč, koji trenutno obavlja funkciju ambasadora i posebnog savetnika Čikago Bulsa, smatra da Hrvatska ima talentovanu reprezentaciju, ali da će biti teško doći do medalje u Rio de Žaneiru.

"Teško je doći do medalje, koliko god mi verovali u takav rasplet. Imamo tešku grupu, neće biti lako, ali odlazak u Rio je bitan za budućnost. Imamo sjajnu, talentovanu generaciju, koja godinama može igrati glavnu ulogu na evropskim i svetskim prvenstvima", rekao je Kukoč.

Privremeni selektor Aleksandar Petrović rekao je da će u Rio voditi igrače koji su u Torinu obezbedili vizu za OI. Kukoč ne želi da se meša u izbor selektora, ali...

"Ne mogu i neću da propustim da komentarišem ogromni potencijal Bendera. Taj mali je toliko dobar, zapravo vrhunski, da će sigurno dobro doći našoj reprezentaciji. Analizirao sam neke njegove igre na snimcima, gledao ga uživo kad je Makabi gostovao u Čikagu i mogu reći da se radi o fantastičnom potencijalu, ali ne takvom da treba da ga čekamo, nego ga već sada mora iskoristiti", rekao je Kukoč.

Kukoč smatra da nedostatak plejmejkera nije ozbiljniji problem u igri Hrvatske, ali kada bi u ekipi imali jednog Teodosića, najboljeg pleja Evrope, komšije bi u sledećih deset godina stalno bili na podijumu, pretplaćeni na medalje.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 31. март 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом