Читај ми!

Klivlend deklasirao Toronto

Košarkaši Klivlenda su „rasturili“ tim Toronta sa 115:84 i na svom terenu dominantno počeli finalnu seriju plej-ofa istočne konferencije NBA. Kajri Irving i Lebron Džejms predvodili pobednički tim.

Već na startu utakmice bilo je jasno ko će dominirati igrom u prvom duelu Klivlenda i Toronta u finalnoj seriji.

Domaćini su u prvom delu utakmice imali 67 odsto uspešnosti šuta i prva su ekipa koja je počela plej-of sa devet vezanih pobeda, još od 2012. godine kada je San Antonio nanizao 10, ali Džejms nije u potpunosti zadovoljan.

Klivlend su do pobede predvodili Kajri Irving sa 27 poena i Lebron Džejms sa 24 poena, šest skokova i četiri asistencije. Džejms je igrao 28 minuta, pogodio je prvih devet šuteva, a u poslednjoj četvrtini nije ulazio u igru već je sa klupe bodrio rezerviste, koji su noćas ostvarili najubedljiviju pobedu u plej-ofu u klupskoj istoriji.

"Imamo naš cilj, a to nije devet pobeda. Ja sam i pre imao devet pobeda, imao sam i 14. Znamo da ćemo se u nastavku suočiti sa problemima", rekao je Džejms.

U ekipi Toronta najefikasniji je bio Demar Derozan sa 18 poena, Bizmak Bijombo postigao je 12, a Kajl Lori osam.

Klivlend je u drugoj četvrtini serijom 20:2 dobio Toronto sa 33:16 i nije ispuštao ubedljivu prednost. U drugoj četvrtini Reptorsi su prvi koš iz igre postigli 6:26 minuta pre kraja, a Klivlend je završio poluvreme serijom 12:4 za nedostižnih 66:44.

Klivlend je pre početka finala Istoka imao devet dana odmora, pošto je sa 4:0 izbacio Atlantu, ali to nije uticalo na igrače da prikažu i bolju igru nego u polufinalu.

Trener Toronta Dvejn Kejsi rekao je da je razočaran, ali da veruje da njegova ekipa može da postige više i da se ne plaši Klivlenda.

"Rezultat je sramotan, ali ovo je samo jedna utakmica", rekao je on.

Druga utakmica igraće se u četvrtak uveče a Klivlend će ponovo biti domaćin.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 29. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса