четвртак, 04.07.2019, 08:17 -> 08:54
Извор: РТС
Peru šokirao Čile i plasirao se u finale Kopa Amerika
Fudbalska reprezentacija Perua drugi je finalista Kopa Amerika, pošto je sa ubedljivih 3:0 savladala branioca titule Čile u drugom polufinalu.
Iako su Čileanci bili bolji u statističkim parametirima (posed 65-35%, šutevi 19-9), golove su davali samo Peruanci.
Prvi je u 21. minutu mrežu Arisa zatresao Flores, da bi u 38. minutu to učinio i Jotun. Oba gola "namestio" je Kariljo.
Konačan rezultat i završni udarac Čileancima zadao je Paulo Gerero golom u prvom minutu nadoknade.
Peruancima je ovo prvo finale Kopa Amerika još od davne 1975. godine, a za titulu će se boriti sa domaćinom turnira Brazilom.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар