sreda, 28.11.2018, 15:33 -> 17:52
Izvor: RTS,gazetaliria.info
Albanski sportski komentator dobio otkaz jer navija za Srbiju!
Albanski sportski novinar Kostandin Grilo dobio je otkaz na državnoj televiziji u toj zemlji jer je tokom Mundijala rekao da navija za reprezentaciju Srbije.
Naime, gostujući na jednoj kosovskoj televiziji u vreme Svetskog prvenstva u Rusiji, rekao je da "navija za fudbalsku selekciju Srbije jer među Srbima ima veliki broj prijatelja".
Zbog toga je bio meta osuda i verbalnih napada u tamošnjoj javnosti.
Nakon toga ga par meseci nije bilo na televiziji, da bi mu iz albanskog javnog servisa nedavno uručili i otkaz.
Kostandin Grilo jedan je od najpoznatijih sportskih komentatora u Albaniji, a reagujući na novonastalu situaciju, između ostalog, rekao je: "Pravda mora biti zadovoljena, vratiću se na posao."
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 19
Pošalji komentar@ Novinar iz Srbije
Da, evo svi smo ti poverovali.
Jeli?
Kažu iz Oebsa i Reporeteri bez granica da su u Srbiji ugrožene medijske slobode i novinarstvo. Šta su rekli za Albaniju? Da li su uopšte nešto rekli ili smo samo mi pod mikroskopom?
Covek
Komentator je pre svega ispao
COVEK.
Da se menjamo
Ja sam dobio otkaz jer nisam navijao za Srbiju.
И Еди Рама је православац...
...и воли Бреговића и србску музику... Хајде сад, буди паметан?
Vera
Edi Rame je "ortodox" (pravoslavje)
Odmah
Zaposliti ga u Srbiji.
Diskriminacija na delu
U Albaniji zive Albanci tri veroispovesti.Pravoslavci,Katolici i Muslimani.Nije tesko pogoditi kome pripada komentator.Opste je poznato kakav odnos Albanska drzava ima prema gradjanima koji su hriscani,a pogotovo prema pravoslavcima.
Nije nikakvo cudo sto ovaj komentator na sportskim takmicenjima podrzava Srbiju ili Grcku,pored maticne drzave,ali je to neprihvatljivo za Albansku drzavnu televiziju!
Zaposlite ga
Já bůh mu za to dao posao.U nasoj televiziji..
Prijatelju, svaka ti cast
Nesto slicno Hrvati rade u svojoj drzavi. Kada sam gledao svetsko prvenstvo na video bimu u gradu, naviao sam za Hrvate punim srcem. Bilo je naravno i onih koji su navijali za sve reprezentacije koje su igrale protiv njih. Da je srece da je vise normalnih ljudi. Rat nikome dobro nije doneo i nikada i nece. Nek nam zive deca!