ponedeljak, 06.03.2017, 14:56 -> 15:11
Izvor: RTS, Beta
Luković: Učinilo mi se da je Đurđević postigao gol rukom
Kapiten Crvene zvezde Aleksandar Luković rekao je da mu se učinilo da je napadač Partizana Uroš Đurđević na proteklom "večitom" derbiju postigao gol rukom, ali da se ne treba toliko osvratati na to jer se takmičenje u Super ligi Srbije nastavlja već u sredu.

"Ako pričamo o našem golu, onda možemo da pričamo i o njihovom. Sudije su tu da procene. Meni se učinilo da je udario rukama, ali ne mogu da tvrdim. Kada bismo počeli da pričamo o tome, izašli bismo iz suštine same utakmice", rekao je Luković za klupski sajt.
Crvena zvezda i Partizan igrali su u subotu nerešeno 1:1 u 24. kolu Super lige, a oba gola u 153. prvenstvenom "večitom" derbiju podigla su prašinu u javnosti.
"Posle prespavanih noći, mogu da kažem da smo odigrali dobro prvo poluvreme, a slabije u nastavku. Na kraju je završeno 1:1, i krivo nam je zbog primljenog gola u završnici utakmice. Ostalo je tih šest bodova prednosti za nas, a iskreno, već sam počeo da razmišljam o Vojvodini, utakmici koja nam dolazi već za tri dana. Podjednako bitna utakmica za nas", rekao je kapiten Zvezde.
"Svaki derbi treba analizirati, i svaki je posebna priča. Fudbal je takav, kad ne bi bilo grešaka, ne bi bilo ni golova. Ne bih se mnogo vraćao na ono što je prošlo. Ni mi ni Partizan nismo pokazali kvalitetan fudbal. Bila je lepa atmosfera i postojali su preduslovi za kvalitetan derbi. Ostali smo dužni našim navijačima. Nismo se svesno povukli, tako se nametnulo, ima nešto i do igre protivnika. Ne mislim da je samo vezni red podbacio u drugom poluvremenu, nikad ne delim ekipu po linijama. Svi smo podbacili, bilo je situacija gde smo mogli bolje, u začetku napada, prenosu lopte", dodao je on.
Crveno-bele već u sredu očekuje nastavak takmičenja u Super ligi i gostovanje kod Vojvodine u Novom Sadu.
"Nama je najbitnije da sada razmišljamo o Vojvodini. Radi se o ozbiljnom kandidatu za titulu, dobra ekipa za koju niko nije mislio da će izdržati ovoliko. Očekuje nas jako težak meč, ali mislim da dosta toga zavisi od nas i ako odigramo kako možemo, mislim da imamo šanse", rekao je Luković.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 0
Pošalji komentar