Читај ми!

Zvezda pisala Vladi i FSS: Pomozite nam da sredimo stadion

FK Crvena zvezda poslao je pismo Vladi Republike Srbije i Fudbalskom Savezu Srbije sa molbom za pomoć kako bi stadion "Rajko Mitić" u što kraćem roku poboljšao infastrukturu i ispunio sve uslove propisane visokim standardima UEFA.

Zvezda je u pismu detaljno objasnila šta je sve planirano da bude urađeno i izrazila uverenje da će dobiti podršku uoči početka kvalifikacija za Ligu šampiona.

"Uprava i menadžement kluba su uvereni da će klub imati vremena i sredstava da planirane radove ostvari na zadovoljstvo svih. Ipak, naš klub veruje da će u unapređenju infrastrukture stadiona imati finansijsku podršku od strane Vlade Republike Srbije i Fudbalskog saveza Srbije, jer stadion "Rajko Mitić" ne koristi samo Crvena zvezda", navodi se na zvaničnom sajtu crveno-belih.

Inspekcija UEFA posetila je najveći srpski stadion 26. aprila, a mesec dana kasnije poslala izveštaj sa ocenom, uz koji su bile priložene instrukcije šta je neophodno da se ispravi kako bi Crvena zvezda nesmetano mogla da se takmiči u grupnim fazama Lige šampiona ili Lige Evrope, ukoliko se na terenu za to izbori.

Iz evropske kuće fudbala tražili su da Zvezda do 15. juna dostavi realan akcioni plan vezan za poboljšavanje uslova samog stadiona i njegove okoline.

Zbog toga je UEFA odlučila da Zvezdi omogući da predložene i planirane radove završi u dve faze, do 15. jula i 1. avgusta.

Број коментара 16

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 30. март 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом