Organizacija OI u Tokiju skuplja od očekivanog

Organizatori Olimpijskih igara u Tokiju 2020. godine objavili su da su prekoračili cifru koju su planirali da potroše za to takmičenje.

Organizatori Olimpijskih igara u Riju imaju rok da do 5. avgusta završe sve pripreme, dok njihove kolege iz Tokija imaju velike troškove za događaj koji je za četiri godine.

Predsednik organizacionog komiteta za Igre u Tokiju 2020. godine Joširo Mori rekao je na sastanku Izvršnog odbora ove nedelje da su troškovi za izgradnju za sedam privremenih borilišta porasli na 2,6 milijardi dolara u odnosu na početnu procenu koja je iznosila 690 miliona dolara.

Mori je rekao da su te brojke rezultat površnog proračuna i za to je okrivio Gradsku upravu Tokija i Olimpijski komitet Japana.

Organizacioni komitet nije objavio zvaničnu procenu ukupnih troškova, ali je saopštio da će troškovi biti veći od 3,5 milijarde dolara koliko je planirano.

Organizatori Igara u Japanu su se do sada suočavali sa nizom skandala vezanih za nacionalni stadion, zvanični logo i navode o korupciji.

Rad na novom stadionu je u zastoju, zato što je Vlada odustala od originalnog dizajna zbog povećanih troškova.

Ukupni troškovi za Olimpijske igre u Tokiju dele Organizacioni komitet, vlast Tokija i Vlada Japana.

Organizatori Olimpijskih igara naveli su i da su sačuvali više od dve milijarde dolara sarađujući sa Vladom na smanjenju troškova.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 31. март 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом