U Bagdad zbog fudbala, iz Bagdada ekspresno

Iako naizgled lep, život profesionalnog sportiste nije uvek lak. Da je tako potvrđuje i mladi fudbaler iz Srbije koji je zbog posla pre manje od mesec dana otputovao za Irak. Tamo se zadržao svega 12 dana, odakle je uz pomoć srpske ambasade uspeo da pobegne.

Snimke koji su proteklih dana obišli svet iz hotela u centru Bagdada pratio je i jedan Beograđanin. Da se nešto ozbiljno dešava, shvatio je kada se niko iz kluba nije pojavio da ga odveze na trening. A nije ih bilo ni narednih dana, pa je Goran odlučio da se vrati u Srbiju.

„Pozvao sam ambasadu informativno da pitam da li je aerodrom otvoren, da li mogu da letim. Posle 15 minuta ulaze ambasador, telohranitelj, još dva čoveka i iznenadili su me prijatno. Ja sam hteo odmah to veče da idem kući, međutim, pošto nije bilo interneta, život je prosto stao u Iraku, nismo mogli ni kartu da uzmemo nego je morala iz Srbije da mi se kupi“, priča fudbaler Goran Obradović.

Proces evakuacije od hotela do aerodroma podrazumevao je stavljanje pancira. „Ušli smo u džip i otišli do rezidencije. Tamo smo sedeli jedno vreme dok nisu došla vozila iz iračke policije ili vojske, jedno je napred išlo, jedno pozadi mi smo bili u sredini i tako smo otišli do aerodroma. Da sam bio sam ne bih mogao da prođem jer su to vojni punktovi, ne mogu obična kola da prođu“, objašnjava Goran.

Neobično je međutim, što je Goran put Iraka krenuo bez prethodno potpisanog ugovora.

„Dogovor je bio da potpišem tamo na licu mesta. Oni su došli posle jednog treninga i doneli mi ugovor da potpišem što je jako neprofesionalno da ugovor potpisujem na treningu, još nije bio na engleskom već na arapskom jeziku i ja to naravno nisam potpisao. Oni su na kraju umesto mene potpisali taj ugovor sami“, istakao je mladi sportista.

Ukoliko se ispostavi da je tako, pravdu će, kaže, svakako potražiti. Sada mu je prioritet da nađe novi klub, gde god, samo da zemlja u koju ode ne bude na granici rata.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 14. април 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом