utorak, 20.08.2019, 20:12 -> 20:37
Izvor: RTS,bahamas.com
Samo na Bahamima – zaplivajte sa svinjama
Na Bahamima postoji plaža „Pig Bič“ na kojoj se možete družiti i plivati sa svinjama. Iako mnogima zvuči kao šala, ova plaža je velika atrakcija za turiste koji dolaze iz svih delova sveta.
Uprava plaže zabranila je da se svinjama daje pivo, što je česta pojava na ovoj plaži. Svinje su veoma prijateljski raspoložene, prilaze turistima, što ne treba negativno iskoristiti i davati im alkohol i slične stvari.
Niko ne zna kako su svinje došle na plažu na kojoj sada borave. Pronašao ih je jedan od lokalnih ronilaca koji je istraživao okolne vode.
Legenda koja kruži kaže da su svinje na ovom mestu ostavili mornari koji su planirali da se vrate i pojedu ih.
Neki misle da su preživele brodolom i isplivale na obalu.
Na ovom ostrvu živi 20 svinja, kao i nekoliko odbeglih mačaka i koza.
Do ostrva se stiže iznajmnjenim brodom ili sa grupom turista koji dolaze organizovao i imaju vodiča.
U ponudi je i plivanje sa ajkulama i svinjama kao i ronjenje u velikoj pećini "Thunderball Grotto".
Savet turistima je da ponesu što više sveže vode, jer su svinje često dehidrirane.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 0
Pošalji komentar