„Ludi kamen“ na Kalemegdanu – svadba u Beogradu u turističkoj ponudi

Kada su za vikend videli deset hiljada ruža i crvene zastore preko Zindan kapije, posetioci Kalemegdana mislili su da se snima film, a u pitanju je bilo venčanje. Stranci sve češće biraju različite lokacije u našem gradu za venčanje. Tako nova vrsta turizma postaje – svadba u Beogradu.

Uprkos tome što su mnogobrojni turisti i posetioci Kelemgdana mislili da je reč o scenografiji za neki novi film, deset hiljada ruža i beli velovi koji su nedavno krasili Zindan kapiju, zapravo su bili dekoracija za venčanje. 

„Nama se kao javnom preduzeću obratila dekoraterka koju su angažovali mladenci. Predložila nam je i pokazala fotografije, kako bi to hipotetički izgledalo, nama se to dopalo, izgledalo je fino, nije narušavalo koncept Beogradske tvrđave i kompleks Zindan kapije. Data im je saglasnost, i mladenci su se tu fotografisali, i naravno Beograđani su sutradan imali mogućnost da prođu tuda, da uberu te ruže jer je ta dekoracija stajala tu 24 časa“, rekla je Marija Mijić iz „Beogradske tvrđave“.

Plato kod „Pobednika“, Muzički paviljon ili Aleja heroja, najčešći su izbor mladenaca koji sudbonosno „da“ žele da izgovore baš na Kalemegdanu.

„Dođu kod nas u Javno preduzeće, mi procenimo da li je to u skladu sa onim konceptom, opet kažem 'Beogradske tvrđave' i ukoliko je to sve u redu, mi se sa njima oko toga dogovorimo i izda se saglasnost. Oni imaju mogućnost da se fotografišu, da dekorišu taj svoj prostor gde će se venčati“, dodala je Mijićeva.

Beograd je srtanim turistima poslednjih godina sve zanimljiviji za svadbe ili medeni mesec.

„Ima još mesta koja mi, na ovaj ili onaj način, kroz neke redovne ili neke drugačije načine komunikacije, nudimo kao mogućnost za venčanje i moram da vam kažem da se to polako, ili sve više se širi i sve je više takve vrste turizma. Evo sad smo mi upravo pregovarali oko Beogradskog karnevala brodova sa ljudima koji će raditi vatromet i oni se hvale, da pogotovo za strance, rade vatromete za venčanja“, izjavio je Miodrag Popović, direktor Turističke organizacije Beograda.

Za venčanje na Kalemegdanu neophodno je podneti zahtev deset do 15 dana ranije, prostor se iznajmljuje na dva sata, a cene su do 12 do 15 hiljada dinara.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 25. март 2025.
16° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса