Rešena misterija „broda duhova“ na obali Mjanmara

Policija u Mjanmaru utvrdila je da se veliki teretni brod, pronađen na obali regiona Jangon, nasukao kada su se zbog jakog nevremena pokidali vezovi sa tegljačem, koji ga je vukao prema brodogradilištu u Bangladešu.

Brod, koji nosi oznaku "Sam Ratulangi PB 1600", pronašli su lokalni ribari, a mornarica je potvrdila da se radi veliki teretnjak nasukao posle nevremena zbog kojeg se odvojio od svog tegljača.

Tegljač je pronađen 80 kilometara od obale Mjanmara.

Trinaestočlana posada rekla je policiji da od 13. avgusta vuku brod prema brodogradilištu u Bangladešu, gde je trebalo da bude rastavljen.

Isprva, pojavljivanje broda na obali izazvalo je veliku pažnju, posebno zbog činjenice da na njemu nije pronađena posada, niti roba.

Brod je napravljen 2001. godine, dugačak je 177 metara, a njegovo kretanje poslednje zabeleženo putovanje imao je 2009. godine kod obale Tajvana.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 25. март 2025.
13° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса