Japanski voz krenuo 25 sekundi ranije, ponovo!

Japanska železnica izvinila se zato što je jedan od njihovih vozova krenuo sa stanice 25 sekundi ranije, što je drugi takav slučaj u proteklih nekoliko meseci.

Kompanija je saopštila da je „neoprostiva velika neprijatnost koju su pretrpeli putnici“. Ovo je drugi primer odstupanja od vremena vožnje i preranog kretanja sa stanice – 20. novembra voz je krenuo 20 sekundi ranije.

Prema japanskim medijima, mašinovođa je pogrešio misleći da treba da krene sa stanice „Notogava“ u sedam časova i 11 minuta, umesto minut kasnije.

Nakon zatvaranja vrata minut ranije, mašinovođa je uvideo svoju grešku i mogao je da je spreči. Ipak, kada je video da nema putnika na peronu, odlučio je da krene – napuštajući stanicu 25 sekundi ranije.

Pošto japanski vozovi imaju reputaciju izuzetne tačnosti, ispostavilo se da je zaista bilo ljudi koji su čekali da se ukrcaju.

Ostavljeni na peronu, žalili su se operateru, a zvanično izvinjenje je ubrzo usledilo.

Број коментара 29

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 26. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса