субота, 02.09.2017, 18:21 -> 19:39
Извор: Танјуг
Počeo 13. beogradski karneval brodova
Poslednja letnja turistička manifestacija u prestonici, tradicionalni Beogradski karneval brodova otvorena je na prostoru od Brankovog mosta prema mostu Gazela, odnosno duž Savske promenade u prisustvu gradonačelnika Beograda Siniše Malog.
Prema rečima gradonačelnika srpske prestonice, Karneval brodova u Beogradu organizuje se 13. put zaredom, a postao je jedan od naših najpoznatijih brendova, s obzirom na to da se na Savskoj promenadi očekuje 20.000 posetilaca.
„Drugu godinu zaredom organizujemo Karneval brodova na Promenadi i vidite kako se Beograd na vodi razvija, tako se razvija i ova manifestacija“, istakao je Mali i dodao da očekuje da će u Karnevalu biti bar stotinak brodova, koji će dati jednu lepu sliku Beograda.
Direktor Turističke organizacije Beograda, Miodrag Popović, naglasio je da se prijavilo više od sto plovila za učešće u ovogodišnjem Karnevalu brodova, što je više nego prošle godine.
„Prošle godine Karneval je posetio veliki broj Beograđana i upravo su Beograđani najbolji promoteri rada i organizovanjem ove manifestacije želimo da im zahvalimo“, objasnio je Popović i ocenio da su još značajniji rezultati koje Beograd beleži, ne samo kada je reč o turizmu i manifestacijama, već i kada je u pitanju veliki broj fasada koje su obnovljene i infrastrukture u koje se ulaže.
„Sve ono što se radi u stvari gradi Beograd kao turističku destinaciju i nemam razloga da sumnjam da će ova godina biti još jedna rekordna godina, treća ili četvrta, kao i da će Beograd imati bolje rezultate u narodnom periodu“, rekao je Popović.
Program je počeo nastupom Dečjeg Kulturnog Centra Beograd, defileom mažoretkinja iz Bele Crkve i programom maskota „Art maslačak“. Zatim je nastupili članovi Džet-ski saveza Srbije nakon čega je usledio i revijalni defile brodova.
Karneval brodova predstavlja jedinstveni događaj porodičnog karaktera koji za cilj ima afirmaciju rekreativno-sportskih aktivnosti i promociju prestoničkih reka.
Na karnevalu učestvuju mažoretkinje, klovnovi, ulični zabavljači, mađioničari, stare zanatlije i prodavci suvenira, a biće organizovana sponzorska zona sa interesantnim sadržajima za posetioce, kao i sportski poligon Arena, na kom se, između ostalog, nalazi i simulator veslanja.
Na samoj obali organizuju se i različite kreativne radionice za decu, poput radionica za izradu karnevalskih maski i razglednica, brodića i gusarskih kapa, kao i dečiji gusarski kutak, štand za oslikavanje lica, takmičarske igre za decu i mnogi drugi sadržaji.
Tradiocionalnu gradsku manifestaciju organizuje Turistička organizacija Beograda pod pokroviteljstvom Skupštine grada Beograda i u saradnji sa brojnim gradskim službama i partnerima.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар