Ribarske mreže pogubne za delfine u Crnom moru

Rumunska nevladina organizacija „Mare nostrum“ saopštila je danas da je u rumunskom delu Crnog mora od početka godine uginulo 119 delfina koji su se upleli u ribarske mreže.

U saopštenju se navodi da bi ove godine mogao da bude oboren neslavni rekord iz 2012. godine, kada je za 12 meseci u ribarskim mrežama stradalo 177 delfina.

„Mare nostrum“ je obavestila Vladu Rumunije da delfini u velikoj meri stradaju zbog ilegalnog ribanja.

U Rumuniji je zabranjeno ubijanje delfina, čiji je broj u prethodnih 50 godina sa oko 300.000 smanjen na samo nekoliko hiljada, a jedna od tri vrste, koliko ih živi u Crnom moru, je pred istrebljenjem, preneo je AP.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом