Tvit o pilećim medaljonima postao najdeljeniji u istoriji

Kada neko mnogo voli pohovane pileće medaljone (čiken nagetse) sve je moguće. To je barem pokazao primer Kartera Vilkinsona, koji je zamolio ljude na internetu da mu pomognu da dobije besplatno snabdevanje omiljenom hranom u lancu restorana brze hrane „Vendis“. Njegova poruka podeljena je više od tri i po miliona puta na „Tviteru“.

Petog aprila šesnaestogodišnjak iz Rena u Nevadi pitao je lanac restorana „Vendis" koliko deljenja (retvitova) treba da sakupi da bi ga cele godine besplatno snabdevali pohovanim pilećim medaljonima.

Minut kasnije, „Vendis“ je kô iz topa odgovorio: „18 miliona.“

„Smatrajte to učinjenim“, uzvratio je Vilkinson.

Ubrzo je postavio molbu na Tviteru: „Pomozite, molim vas. Čoveku su potrebni njegovi medaljoni.“

Za samo dva dana prikupio je milion deljenja, a ono što je posebno zanimljivo jeste da su njegovu molbu uslišile i džinovske korporacije, poput „Epla“, „Majkrosofta“, „Gugla“, „Amazona“ i samog „Tvitera“, ali i poznate ličnosti kao što je Aron Pol iz Čiste hemije.

Do sada je prestigao pređašnji rekord, koji je držala Elen Dedženeres sa selfi tvitom sa dodele Oskara.

Uprkos tome što još nije skupio 18 miliona deljenja, činjenicu da je postao rekorder „Vendis“ je odlučio da proslavi sa time što će u humanitarne svrhe dati 100.000 dolara.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 30. март 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом