понедељак, 06.02.2017, 23:40 -> 10:32
Извор: РТС
„Superboul“, reklamama na Trampa
Sinoć je odigrano finale američke fudbalske lige, 51. „Superboul“. Pobedili su Nju Ingland patriotsi iz Bostona, omiljeni tim Donalda Trampa. Na poluvremenu su gubili 28 prema tri, pa je predsednik Tramp možda odustao od daljeg gledanja, a imao bi šta da vidi. Najskuplje reklame na televiziji nisu nosile samo poruke šta da kupite već i kako Amerika i njen predsednik treba da se ponašaju ako žele da ostanu lider slobodnog sveta.
Kompanija koja prodaje građevinsku opremu, u svojoj reklami opisala je pokušaj Meksikanke, majke sa kćerkom, da se domogne Amerike.
Na putu prema ocu koji tamo već živi i radi, one prelaze nabujalu reku, vrelu pustinju, da bi ih na granici sačekao dugačak zid. Ali, na zidu su neki dobronamerni građevinski radnici napravili ogromna vrata dobrodošlice.
Poruku o jednakosti šalje i „Koka-Kola“, koja suptilno podseća na to da je njeno tržište globalno i da je Amerika prelepa baš zbog toga što u njoj žive različite nacije.
„Badvajzer“ je ponudio romansiranu priču o svom osnivaču, nemačkom imigrantu, poput Trampovog dede, koji dolazi u Ameriku. Susreće se sa teškoćama i ksenofobijom. Da bi na kraju napravio jedan od simbola SAD.
Er Bi-en-bi (AIR BNB), turistički posrednik, poručuje da ste dobrodošli odakle god da ste, koga god da volite i koju god veru da praktikujete.
Trideset sekundi reklame u poluvremenu najvažnije utakmice u Americi košta 5,5 miliona dolara. Neke firme nisu žalile novac da pošalju poruku koja je više politička nego poslovna.
Za televiziju Foks, skloniju predsedniku Trampu od drugih, sav taj novac nije bio dovoljan da puste reklamu sa vratima na Trampovom zidu. Kompromis je napravljen tako što su gledaoci pozvani da epilog priče potraže na sajtu.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар