петак, 12.08.2016, 11:43 -> 12:13
Извор: RTS, Bored Panda
Nije reč o „Fotošopu“ – ružičasta laguna kao iz bajke
Nestvarna, prirodno ružičasta laguna u Meksiku koja privlači znatiželjne posetioce iz celog sveta iza sebe ima naučno objašnjenje.
Laguna se nalazi u ribarskom gradiću Las Koloradas na istočnoj obali meksičkog poluostrva Jukatan.
Nije reč o magiji ili veštačkoj boji – zapravo je naseljena crvenim planktonima i škampima koji svojim hemikalijama boje vodu.
Pejzaž nalik bajci takođe je ukrašen gomilama soli, s obzirom na to da je Las Koloradas nekada bio rudarski grad.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар