Invazija 100.000 slepih miševa na australijski grad

Bejtmens Bej u Novom Južnom Velsu „okupiralo“ je više od 100.000 slepih miševa, a oko 11.000 stanovnika ne zna šta da radi povodom najezde letećih sisara.

Ministar za okolinu Novog Južnog Velsa Mark Spikman rekao je da su okolnosti zaista vanredne i da razume stanovnike malog grada, ali i istakao da treba da budu strpljivi i da ne ubijaju životinje već sačekaju da odu.

„Oko 100.000 slepih miševa, takozvanih letećih lisica, nalazi se u Bejtmens Beju, što je oko četvrtina njihove ukupne populacije u celoj zemlji. To zaista jeste vanredna okolnost“, rekao je Spikman.

„Mnogi stanovnici su nam se žalili i kažu da se osećaju kao zatvorenici u svojim domovima. Ne mogu da izađu napolje i ne smeju da otvaraju prozore već su im stalno upaljeni klima-uređaji“, istakao je ministar.

Neki stanovnici su odlučili da uzmu stvar u svoje ruke terajući slepe miševe i sekući drveće kako bi im onemogućili da sleći na njih.

Ipak, lokalne vlasti i grupe za zaštitu apelovale su na stanovnike da budu strpljivi i da sačekaju, jer će slepi miševi nastaviti svoju migraciju.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 17. април 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом