Šekspirova zbirka prodata za dva i po miliona evra

Jedan od primeraka prve zbirke dela engleskog književnika Vilijama Šekspira iz 1623. godine prodat je u Londonu na aukciji za 1.874.000 funti, odnosno 2.450.000 evra.

Шекспирова збирка продата за два и по милиона евра Шекспирова збирка продата за два и по милиона евра

Zbirku je kupio privatni kolekcionar iz SAD kao i kopije naredna tri izdanja iz 1632, 1664. i 1685. godine.

Organizator aukcije bila je poznata aukcijska kuća „Kristi“.

Antologija sadrži 36 dela Vilijama Šekspira, koji je živeo od 1564. do 1616. godine i koji se smatra najvećim piscem engleskog jezika i dramaturgom svetskog glasa.

Opus Šekspirovih dela, koja su sačuvana do danas, sastoji se od 38 pozorišnih komada, 154 soneta, dve duge narativne i nekoliko drugih poema. Njegovi pozorišni komadi su prevedeni na mnoge žive jezike i prikazuju se svuda u svetu.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом