Rumunija, princ Čarls video statuu svog pretka Vlada Cepeša

Britanski princ Čarls danas je u šetnji starim delom Bukurešta, tokom poslednjeg dana posete Rumuniji, prošao pored statue svog pretka Vlada Cepeša III, prenosi AP.

Agencija navodi da je princ Čarls vlasnik dve nekretnine u Transilvaniji, na severozapadu Rumunije, koju posećuje svake godine.

Vojvoda iz 15. veka, poznat i kao Vlad Drakula, bio je inspiracija za ime vampira u romanu Drakula irskog književnika Brema Stokera.

Princ Čarls se nalazi na turneji koju je započeo u Rumuniji, a večeras sa suprugom Kamilom leti za Italiju, nakon koje će posetiti i Austriju.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом