четвртак, 23.02.2017, 12:00 -> 12:58
Извор: Танјуг
Preminuo grčki reditelj Nikos Kunduros
Grčki filmski i televizijski reditelj Nikos Kunduros, koji je 60-ih godina prošlog veka na 13. Berlinskom festivalu nagrađen Srebrnim medvedom za ostvarenje „Mlade Afrodite“, preminuo je u 91. godini.
Kunduros je preminuo u sredu nakon što je pre nekoliko nedelja primljen u bolnicu zbog respiratornih problema, javila je ANA.
Grčka agencija ističe da mnogi smatraju da je film Kundurosa Atinski ogar iz 1956. godine bilo najbolje ostvarenje te decenije.
Njegov film Mlade Afrodite nagrađen je i na filmskom festivalu u Solunu 1963. godine.
Grčki premijer Aleksis Cipras je na Tviteru objavio da je Kunduros bio „ponosan čovek i jedan od osnivača moderne grčke kinematografije“.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар