„Miksmag“: „Egzit“ najveći kulturni izvozni proizvod Srbije

Jedan od vodećih svetskih muzičkih magazina, britanski „Miksmag“, u svom septembarskom broju objavio je da je festival „Egzit“ najveći kulturni izvozni proizvod Srbije.

To je samo još jedna od pohvala koje na račun „Egzita“ stižu od strane najvećih svetskih medija, čime se samo potvrđuje i značaj i kvalitet festivala koji sveke godine početkom jula na Petrovaradinskoj tvrđavi okupi hiljade mladih iz svih krajeva ove naše planete.

Pomenuti britanski magazin, koji ima brojna izdanja i u drugim zemljama širom sveta, osvrnuo na važnost uloge „Egzita“ u razvoju domaće elektronske scene u izuzetno pohvalnom tekstu koji je predstavljen na srpskoj trobojci.

Miksmag, između ostalog ističe da je festival „Egzit“ iz studentskog protesta izrastao u brzorastuću festivalsku gromadu.

Novinar Vil Krisp piše da „Egzit“ donosi bogat spoj različitih muzičkih žanrova, od indi roka, preko regea, sve do hevi metala, a da je jedan od ključnih pravaca oduvek bio i tehno.

Sagovornici časopisa Miksmag bili su predstavnici „Egzita“, ali i dobro poznati akteri beogradske klupske scene kao što su umetnik Bogomir Doringer i naš trenutno najuspešniji internacionalni di-džej Tijana T.

Oni su dali su svoj lični uvid u to na koji način su „Egzit“ i domaća tehno scena promenili i osavremenili dotad izolovano srpsko društvo. Uz otvoreno pitanje da li su promene moguće uz pomoć muzike, magazin ističe da je „'Egzit' definitivno nešto čime bi cela zemlja trebalo da se ponosi!“

Tokom ove godine o „Egzitu“ su se u svojim tekstovima pohvalno izrazili Gardijan, Si-En-En, Bi-Bi-Si, MTV, Njujork tajms, Hafington post, Ekonomist i brojne druge najuticajnije svetske medijske kuće.

„Egzit“ je prošle godine proglašen za najbolji evropski festival za 2016. godinu od strane vodeće evropske turističke platforme „Juropijan best destinejšn“, a prethodnih godina proglašen je i za Najbolji evropski festival 2014. od strane Evropskih festivalskih nagrada i 2007. od strane Britanskih festivalskih nagrada.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 27. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса