Zanimljivo putovanje kroz šangajski Filmski grad

Film Hajrudina Krvavca „Valter brani Sarajevo“, sa Velimirom Batom Živojinovićem u glavnoj ulozi dobro je poznat kineskoj publici. U to se u Filmskom gradu u Šangaju uverila i novinarka RTS-a, Sunčica Maksimović. Od 1990. godine do danas, u ovom studiju je snimljeno više od 100 kineskih filmova i serija.

Kada vam kažu da dolazite u šangajski filmski studio, pomislite da dolazite u jedan studio, a zapravo stižete u ceo grad. Studio je toliko veliki da se ovde možete voziti tramvajem ili rikšama. Tačnije, morate, ukoliko želite da relativno brzo obiđete sve.

Vožnja tramvajem uglavnom traje desetak minuta. Zanimljiva je i uglavnom nema dovoljno mesta da svi putnici sednu, ali se za tih desetak minuta obiđe tek petina ovog kompleksa.

Filski centar se prostire na površini od 43 hektara. Izgrađeno je oko 150 zgrada isključivo za snimanje serija i filmova, a zaposleno je u filmskog gradu oko hiljadu ljudi.

Krećući se ulicama mogu se sretsti popularni kineski glumci koji se pripremaju ili su u toku snimanja.

Kada saznaju da dolazimo iz Srbije, uglavnom ne propuštaju priliku da pomenu kako su više od jednom gledali film Valter brani Sarajevo.

Ovaj kompleks je izuzetno zanimljiv i velika je turistička atrakcija, tako da je posetu potrebno zakazati bar nedelju dana unapred.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом