Na snimanju indijskog filma u Srbiji – hrana je bezukusna, ali je rakija...

Navikli na začinjene specijalitete članovi ekipe indijskog filma „Vivegam“, koji se snima na više lokacija u Srbiji, za srpsku hranu kažu da je nedovoljno jakog ukusa. Rakija im se, međutim, ne čini bezukusnom.

Zaglušujuća buka, građevinski kran i veštački dim okružuju dvadesetak Indijaca pogleda uprtih u veliko drvo, sa kog se očekuje skok.

Nakon nekoliko trenutaka u tišini, čuje se lomljava grana, a kroz gustu krošnju pojavljuje se čovek koji pada na donje grane, zadržava se nekoliko trenutaka, a zatim pada na zemlju.

Kada reditelj pokaže da je scena uspela, šumom odjekuje aplauz.

Ova scena biće snimana ceo dan, i jedna je od najopasnijih u inidijskom filmu Vivegam koji se više od 50 dana snima na različitim lokacijama u Srbiji.

Drvo na obali Borskog jezera izabrano je nakon nekoliko nedelja detaljne pretrage, a da bi dobilo svoju „ulogu“ u filmu moralo je da ispuni visoke kriterijume.

Iz produkcije kažu da su tražili odgovarajuću visinu, tanje gornje grane koje bi se lako lomile pri padu, debele donje koje će dočekati glumca pri padu, poziciju u šumi bez kuća okolo, parking u blizini za filmsku ekipu...

Ovo je samo jedna od scena u filmu za čije je snimanje u Srbiji izdvojeno 2,2 miliona evra. Osim u Srbiju, snimalo se i u Bugarskoj, Austriji i Indiji.

Ekipa od 30 filmskih radnika iz Indije pomešana je sa između 60 i 120 filmskih radnika iz Srbije, meštanima i slučajnim prolaznicima koji znatiželjno posmatraju snimanje.

Iz Hotela „Jezero“ gde je ekipa odsela kažu da glavni glumac svako veče kuva za svoju ekipu i saradnike, i da je odličan kuvar.

„Značiće nam medijska pažnja koju smo dobili, da se više čuje za hotel, ali i za jezero i celu opštinu. Ekipa nije imala nikakve posebne zahteve, svi su veoma skromni i srdačni, nadam se da će nam doći ponovo“, kaže upravnica hotela Milica Milovanović.

Snimanje u Srbiji je pravo zadovoljstvo

Reditelj filma Šiva i direktor fotografije Vetri kažu da je snimanje u Srbiji pravo zadovoljstvo kako zbog dobrih radnika, tako i zbog topline ljudi koje svakodnevno sreću.

Šiva kaže da je film već popularan u Indiji, i da su očekivanja koja moraju da ispune veoma visoka.

„Mi dolazimo sa juga Indije i snimamo na tamilskom jeziku, taj jezik govori više od 60 miliona Indijaca, mislim da je taj podatak dovoljan da zamislite koliko publike možemo da očekujemo“, otkriva Šiva.

Vetri dodaje da prvi put snima u Srbiji, i da je oduševljen prirodnim lepotama, ali i profesionalnošću ekipe.

„U Indiji je kultura snimanja filmova jako brza. Mi radimo veoma brzo i brinuo sam da li će srpska ekipa moći da nas prati, ali sve se poklopilo oni su prihvatli naš stil rada, mi njihov, tako da smo radili brzo i efikasno“, objasnio je Vetri.

Vivegam obiluje akcionim scenama, a osim skoka sa drveta, bilo je i plivanja ispod vodopada, snimanja na snegu u sariju, scene borbe u pećini u kojoj je pet stepeni i skakanja sa motora na voz.

Holivudski kaskader poreklom iz Bugarske, Kalojan Vodeničarov kaže da je imao dovoljno vremena za vežbanje, ali da mu je posao mnogo olakšao i glavni glumac koji gotovo sve želi da radi sam.

„On je sjajan, sve radi sam. Vozio je motor u decembru po ledu, sa devojkom iza, bio je odgovoran za dva života. Radio sam sa mnogo velikih glumaca, ali on je zaista nešto posebno“, smatra Vodeničarov.

Vodeničarov se proslavio u Holivudu, radeći na filmovima poput Nemoguće misije i Troje, ali kako kaže, rad na indijskim filmovima je nešto posebno.

„Oni su sjajni ljudi, zahvalni su i zadovoljni, srećni kada vide sunce“, nasmejano priča Vodeničarov. Nakon osam sati snimanja, oblaci se navlače i najavljuju oluju.

Ekipa se povlači u obližnji restoran, a nekoliko njih slika tamne oblake koji formiraju vrtlog. Kažu da im vreme ide u prilog i da se svaki dan desi nešto novo.

Ipak, ništa ne može da se uporedi sa scenama snimanim na Staroj planini kada su prvi put videli sneg.

Број коментара 10

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 18. април 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом