Uginuo najstariji crni nosorog

Ženka Fausta stara 57. godina, koja je bila najstariji crni nosorog, uginula je u Tanzaniji, saopštili su nadležni sa područja Ngorongoro gde je živela.

Fausta je uginula prirodnom smrću u zatočeništvu, ali je veliki deo života provela potpuno slobodna, naveli su zvaničnici na severu Tanzanije.

Ženka je živela mnogo duže od drugih nosoroga u svetu, a slobodno se kretala 54 godine i to po zaštićenoj zoni Ngorongoro. Ona je 2016. godine odvedena u sklonište. 

„Jedan naučnik je Faustu prvi put lokalizovao u Ngorongoru 1965. godine. Njeno zdravstveno stanje je počelo da se pogoršava 2016. godine. Tada je odvedena u sklonište posle nekoliko napada hijena koje su joj nanele ozbiljne povrede“, naveli su zvaničnici.

Stručnjaci smatraju da nosorozi u divljini imaju životni vek od 37 do 47 godina, a u zatočeništvu mogu da žive do 50 godina.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 29. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса