Mi-38T – novi ruski vazdušni transporter

Novi helikopter, naslednik slavnog Mi-8 koji se još od 1961. godine koristi u više od 50 zemalja sveta, između ostalog i u Srbiji, obavio je svoj prvi let u javnosti.

Novi višenamenski helikopter se zove Mi-38T i u svemu je bolji od svog prethodnika.

U fabrici u Kazanju kažu da je veći, pokretljiviji, znatno brži, može da ponese više ljudstva i tereta.

U transportnoj varijanti može da ponese do 40 padobranaca pod punom opremom, a može se opremiti i kao pokretna ambulanta. Ulazak u službu se očekuje sledeće godine.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 12. март 2025.
19° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса