Veliki broj objava onemogućavao korisnike „Fejsbuka“ da obrišu nalog

Pojedini korisnici „Fejsbuka“ donedavno nisu mogli da izbrišu svoje profile na toj društvenoj mreži. Nakon što je portal „Venčer bit“ kontaktirao kompaniju Marka Zakerberga, ispostavilo se da opcija za brisanje kod korisnika sa velikim brojem objava nije radila.

Велики број објава онемогућавао кориснике „Фејсбука“ да обришу налог Велики број објава онемогућавао кориснике „Фејсбука“ да обришу налог

Kada je jednom korisniku toliko dozlogrdilo zbog toga što ne može da obriše nalog sa Fejsbuka da je hteo da angažuje advokata bilo je jasno da nešto ozbiljno nije u redu.

Svoj problem poverio je novinaru portala Venčer bit (venturebeat.com) i zamolio ga da mu pomogne da obriše nalog na Fejsbuku. Međutim, to nije bilo moguće izvesti čak i nakon što je dobio korisničko ime i šifru za pristup nalogu.

Novinar je uspostavio kontakt da korisničkom službom Fejsbuka i objasnio im situaciju. Nakon relativno dugog vremenskog perioda mirovanja profila, stigao je odgovor – nalog je obrisan uz objašnjenje da je, zbog greške u nekom od programa koji podržavaju platformu, veliki broj nepročitanih poruka bio uzrok problema.

Pre pristupanja procesu deaktiviranja profila od korisnika je traženo da obrišu sve svoje konverzacije na mreži, a ako je u pitanju bilo previše poruka, Fejsbuk bi jednostavno otvorio „praznu stranu“ (Blank Page) i nastavak rada bio bi onemogućen.

Portparol „Fejsbuka“ potvrdio je da je kompanija upoznata s barem još jednim korisnikom koji je iskusio isti problem, ali je naglasio da nisu mogli da naprave procenu na koliko će još ljudi uticati ovaj propust. Takođe, istakao je da ne postoji jednostavan način da se utvrdi broj pogođenih korisnika, jer većina odustane od brisanja svog naloga.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 06. март 2025.
20° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса