Japan, raketa eksplodirala čim je lansirana

Raketa koju je proizvela japanska start-ap kompanija, koja je trebalo da odleti 100 kilometara u kosmos, eksplodirala je i zapalila se svega nekoliko sekundi nakon što je lansirana na severu Japana, a tom prilikom niko nije povređen.

Rano jutros, u gradu Taiki na japanskom ostrvu Hokaidu, lansirana je raketa MOMO-2, koju je razvila kompanija "Interstellar Technologies", prenosi AP.

Na televizijskim snimcima vidi se kako raketa, duga 10 metara, pada na zemlju čim je poletela sa platforme, a odmah potom se zapalila.

Predsednik japanske kompanije Takahiro Inagava, rekao je da veruje da je raketa pretrpela kvar u glavnom motoru.

Današnji incident je drugi takve vrste. Raketa ove kompanije prvi put je lansirana prošlog jula, napominje američka agencija.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 25. март 2025.
14° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса