четвртак, 05.04.2018, 09:31 -> 09:43
Извор: Танјуг
Zakerberg: Podaci možda neprimereno deljeni
Kompanija „Fejsbuk“ saopštila je da su lični podaci od oko 87 miliona korisnika, uglavnom iz SAD, možda bili neprimereno deljeni od strane konsultantske kuće „Kembridž analitika“.
Izvršni direktor kompanije Mark Zakerberg rekao je novinarima da „Fejsbuk“ nije primetio nikakav značajan uticaj na korišćenje ili prodaju od izbijanja skandala, iako, kako je rekao, nije dobro ako korisnici nisu zadovoljni kompanijom, prenosi Rojters.
Dodao je i da prihvata krivicu za curenje informacija, što je razbesnelo korisnike, marketinške stručnjake i predstavnike zakone, ali i napomenuo da je on i dalje „prava osoba za vođenje kompanije“.
„Kada gradite nešto poput 'Fejsbuka' koji je bez presedana u svetu, biće i stvari koje ćeš da zabrljaš. Važna stvar je učiti na greškama“, rekao je Zakerberg.
Prema njegovim rečima, on nije bio svestan rasprave na sednici Odbora kompanije o njegovoj smeni, iako bi se direktori suočili sa izazovom ako bi hteli da ga smene, jer je Zakerberg kontrolni akcionar.
Istakao je i da nije otpustio nikoga zbog skandala i ne planira to da učini.
Fejsbuk je prvi objavio prošlog meseca da su lični podaci miliona korisnika greškom završili u rukama „Kembridž analitike“.
Narednog utorka i srede Zakerberg će svedočiti pred američkim Kongresom.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар