„Dženeral motors“ i „Honda“ sarađuju na vodoničnim gorivnim ćelijama

Automobilske kompanije „Dženeral motors“ i „Honda“ obrazovale su zajedničko preduzeće za proizvodnju naprednih sistema vodoničnih gorivnih ćelija koje bi mogla da koriste vozila obe kompanije.

„Џенерал моторс“ и „Хонда“ сарађују на водоничним горивним ћелијама „Џенерал моторс“ и „Хонда“ сарађују на водоничним горивним ћелијама

Dve kompanije očekuju početak proizvodnje 2020. godine u postrojenju „Dženeral motorsa“ kod Detroita.

„Honda“ i „Dženeral motors“ su investirali ukupno 85 miliona dolara u posao na kojem će biti zaposleno oko 100 ljudi.

Te dve kompanije su sarađivale na gorivnim ćelijama od 2013. godine. Potpredsednik kompanije „Dženeral motors“ Dan Nikolson rekao je da su troškovi drastično smanjeni od tada i da su nove gorivne ćelije postale manje, lakše i izdržljivije.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
25° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом