Зверев други полуфиналиста мастерса у Риму

Немачки тенисер Александер Зверев пласирао се у полуфинале мастерса у Риму након победе над Американцем Тејлором Фрицом 2:0, по сетовима 6:4, 6:3.

Зверев ће за финале турнира у Риму играти против Чилеанца Алехандра Табила који је раније савладао Џиџен Џанга.

Меч између Зверева и Фрица трајао је сат и по времена и завршен је у два сета. Немац је на свом сервису био сигуран и није пружио ривалу ниједну брејк шансу током дуела. Први сет је преломио у трећем гему, након чега је рутински стигао до вођства.

У другом је Фриц је заигра нешто агресивније, те је резултат био изједначен до шестог гема, потом је Зверев дошао до два узастопна брејка и победе.

Други полуфинални пар биће познат у четвртак, а бориће се Стефанос Циципас и Никола Јари, односно, Хуберт Хуркач и Томи Пол.