Фудбалери Селтика шампиони Шкотске

Фудбалери Селтика освојили титулу шампиона Шкотске након тријумфа на гостујућем терену против Киламарнок 5:0, у утакмици претпоследњег 37. кола националног шампионата државе.

Селтик је освојио 12. титулу првака Шкотске у последњих 13 сезона и трећу заредом.

Тим из Глазгова повео је против Килманрока у петом минуту, стрелац је био Адам Ајда, предност је удвостручио Дајзен Маеда у 12. минуту, а трећи гол постигао је Џејмс Форест у 35. минуту. Коначан резултат постигао је двоструки стрелац Мет О'Рајли головима у 51. и 71. минуту.

Селтик има 90 бодова, шест више од Ренџерса и освојио је 54. шампионску титулу у клупској историји.

Селтик има шансу за још један трофеј до краја сезоне. У финалу купа 25. маја играће против великог ривала Ренџерса.

Селтик и Ренџерс су једини тимови од 1985. године који су освајали трофеј Шкотске, Абердин је поменуте године био шампион државе.