Извор: Танјуг, Политико

Политико: Републиканци поставили "рок за толеранцију" за Трампов трговински рат

Неколико републиканаца поставило је рокове за своју спремност да подносе економске последице "трговинског рата" америчког председника Доналда Трампа, објавио је "Политико". Тренутно, већина њих верује да ће се економска ситуација поправити.

У интервјуима са републиканским лидерима у неколико кључних држава откривено је да постоји став да би "економски шок" могао негативно да утиче на изгледе странке на изборима.

Иако неки верују да би Трампу требало времена да спроведе промене, други сматрају да би бирачи могли да изгубе стрпљење већ до лета, док неки верују да Трамп има око годину дана да покаже резултате. Неки су упозорили да би, ако економија "потпуно пропадне", то могло да буде "озбиљан политички проблем" за Трампа.

Трампов трговински рат већ има политичке последице, истичу аналитичари. Иако је у почетку имао више од 50 одсто подршке, његова популарност је сада у паду.

Такође, многи Американци сматрају да се економија погоршава, а и међу републиканским бирачима, који су га подржавали кроз бројне кризе, подршка је почела да му опада.

Ипак, како пише Политико, многи лидери унутар странке сматрају да је Трампова трговинска политика дугорочно добра за земљу.

Међутим, многи од њих упозоравају да време није неограничено. Иако верују да Трамп има право да мења ствари, они знају да, уколико економска ситуација не буде боља у року од годину дана, могу да очекују незадовољство међу бирачима.

Председник САД Доналд Трамп 9. априла одобрио је да се одлука о царинама на увоз одложи за 90 дана свим земљама осим Кине. Истовремено, одлучио је да се царина на увоз из Кине повећа на 125 одсто.

Кина је повећала своје царине на увоз из САД на 125 одсто, ескалирајући тако трговински рат између две највеће светске економске силе.

Роба која долази из Кине у Сједињене Америчке Државе од сада подлеже царинама од најмање 145 одсто, појаснила је Бела кућа.

Реципрочна царина од 125 одсто коју је Tрамп објавио за Кину додаје се на тарифу од 20 одсто, која је већ била на снази.

Читај ми!