Читај ми!

САД:Свако пето дете сиромашно

Број људи испод границе сиромаштва највећи у историји САД. Свако пето дете одраста у сиромаштву, које је најизраженије на југу Америке, показују најновији статистички подаци америчких државних институција.

У Сједињеним Америчким Државама 20 одсто деце одраста у сиромаштву, које је најизраженије на југу Америке, показују најновији статистички подаци америчких државних институција.

Према тим подацима, 15,7 милиона деце одраста у породицама које су сиромашне, што је за милион више него пре годину дана.

Сиромашна четворочлана породица у САД је она у којој супружници заједно зарађују мање од 22.000 долара годишње или 1.800 долара месечно.

Истраживање наводи да ти подаци само потврђују стање у коме се налази америчка економија, где је 15,3 одсто Американаца испод границе сиромаштва, а незапосленост изности девет одсто.

Такође се наводи да је број људи који су данас испод границе сиромаштва највећи у историји САД, иако је Америка генерално једна од најбогатијих држава на свету.

Истраживање је показало да у 24 америчке државе, као и у главном граду Вашингтону, више од 20 одсто млађих од 17 година живи у сиромаштву.

Када се пореде расне разлике, долази се до податка да је број беле деце која су сиромашна повећан у 25 држава, али се она и даље налазе испод просека сиромашних у САД. Истовремено, чак 38,2 одсто црначке и 32,3 одсто хиспаноамеричке деце живи у сиромаштву.

Највећи број сиромашне деце живи у Калифорнији, два милиона, а следе Тексас (1,8 милиона) и Флорида и Њујорк са по милион сиромашне деце.

Посматрано процентуално, Мисисипи је најсиромашнији и у тој држави је свако треће дете испод границе сиромаштва, а одмах следе престоница Вашингтон и Њу Мексико.

Најмањи број сиромашне деце забележен је у Њу Хемпширу, испод десет одсто.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. септембар 2024.
26° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи