Акција 1999. године против Србије није била легитимна, већ агресија против суверене и независне државе, која је изведена без сагласности и било какве одлуке Савета безбедности и Уједињених нација, поручио је председник Вучић у свом одговору на крају на седнице.
Чуо је, каже, забринутост представника у СБ УН за случај Бањске, али није чуо, осим од два представника, забринутост због седам рањених Срба, као ни због протеривања српског народа.
"Уместо тога смо слушали приче и бајке о прекиду кретања неких аутобуса и задржавању докумената два сата, што је редовна процедура сваког дана која се дешава у било којој земљи у Европи, а да не помињем у свету“, напоменуо је председник.
Што се тиче чланства Приштини у међународним организацијама, осим Уједињених нација и агенција УН, заборавили су да кажу да пре тога нешто мора да се догоди, а то је формирање ЗСО, што је договорено, подсетио је Вучић.
На КиМ етничко чишћење спроводе они који тврде да им је демократија циљ.
Упозорио је да на КиМ спроводе етничко чишћење они који тврде да је демократија њихов једини циљ и да је до пре две године било више од 7,5 одсто Срба на КиМ, док сада Вјоса Османи сама каже да их има између три и четири одсто.
"Србија ће да уради свој посао чак и по случају и по питању случаја Бањска. Али никада нећемо чути ништа о протеривању Срба са целокупне територије Косова", рекао је Вучић.
Наводи да је на КиМ од 1. јануара ове године отишло 65.000 људи са КиМ.
"Када је реч о изборном процесу, хтео сам да објасним амбасадору Велике Британије, зато што верујем да се сви претварате, да не знате шта се дешавало и зашто су Срби донели одлуку. Позвали ме председник Макрон и канцелар Шолц у Кишињев да разговарамо о питању избора после тих 'сјајних, демократских, изузетних избора са 3,4 одсто излазности на северу Косова'. Они су ми рекли – ти људи ће поднети оставке, зато што нико од нас у Европи никада неће да прихвати такве изборе. Ти би требало само да кажеш српским заједницама да би требало да учествују на наредним изборима, а ми ћемо да урадимо свој посао са Приштином", навео је Вучић.
Додао је да су нам затим, 20 дана после тога рекли да би требало да покренемо ту петицију.
"И ми смо је и покренули и ти људи су заправо сакупили више од 20 одсто укупног броја гласова и потписа на целом Косову. Чак ни то није било довољно. Онда су почели да се користе најгорим триковима против демократије додајући нове људе на бирачким списковима који не постоје на северу Косова. Осим тога 12,47 одсто њих су Албанци који никада нису ни живели у том делу Косова. И тако функционише демократија", рекао је Вучић.
Показао је фотографију бирачког места у Лепосавићу на којој се виде потпуно отворени столови и додао да се види да нико није могао слободно да гласа у складу са правилима "Фридом хауса".
Захвалио је свим земљама које поштују Резолуцију 1244, које поштују независност, суверенитет и територијални интегритет Србије.