Читај ми!

Мркоњић: Динкићу свака част

Свака част Динкићу уколико је успео да нађе стратешког партнера за Јат, каже министар саобраћаја Милутин Мркоњић, поводом најаве министра финасија да би у априлу могао бити потписан Меморандум о стратешком партнерству компаније "Етихад" из УАР са Јат-ом.

Министар саобраћаја Милутин Мркоњић честитао је синоћ свом колеги у влади Млађану Динкићу, уколико је тачно да је министар финансија и привреде успео да нађе старешког партнера за ЈАТ ервејз и нагласио да му пружа подршку да успешно оконча тај посао.

"Свака част Динкићу уколико је успео да нађе стратешког партнера за ЈАТ", рекао је Мркоњић Танјугу, реагујући на најаву Динкића, који борави у радној посети Абу Дабију, да би средином априла могао да буде потписан Меморандум о разумевању о стратешком партнерству компанија Етихад из Уједињених Арапских Емирата и домаћег авио превозника Јат ервејза.

Напомињући да он лично није присуствовао преговорима са Етихадом, Мркоњић је указао да су стабилизација нашег националног авиопревозника и довођење стратешког партнера паралелни процеси.

Мркоњић је рекао да не би волео да се понове случајеви када није било ништа од најављених стратешких партнера.

Како је саопштило Министарство финансија и привреде, партнерство ЈАТ-а и Етихада подразумева комплетну модернизацију ЈАТ-ове флоте, односно набавку нових авиона, на основу чега би Етихад могао да преузме 49 одсто власништва у ЈАТ-у и закључи дугорочни уговор о управљању компанијом.

То би обезбедило да ЈАТ постане део алијансе Етихада и омогућило би профитабилно пословање наше националне авио компаније у будућности.

Етихад је изразио спремност да одмах помогне ЈАТ-у у лизингу четири нова авиона који су потребни већ од јуна због почетка туристичке сезоне.

Комерцијална сарадња ЈАТ-а и Етихада подразумева уводјење свакодневних летова на линији Београд-Абу Даби од средине године, као и отварање линије у сарадњи са Ер Берлин на релацији Београд-Берлин-Чикаго и још три дестинације за Сједињене Америчке Државе.

Етихад располаже са флотом од 72 савремена авиона. Прошле године ова компанија остварила је приход од 4,8 милијарди долара, а поседује мањинско власништво и право управљања у немачком Ер Берлин, ирском Ер Лингус, Вирџин Аустралија и Ер Сејшели.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 29. септембар 2024.
12° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи