Нова стратегија за Србију

Светска банка одобрила нову Стратегију партнерства за Србију од 2012. до 2015. године. Том стратегијом подржава се јачање конкурентности српске привреде и повећање ефикасности у социјалном сектору.

Извршни одбор Светске банке усвојио је нову Стратегију партнерства за Србију од 2012. до 2015. године којом ће подржати реформске напоре у Србији у области јачања конкурентности привреде и повећања ефикасности у социјалном сектору.

У прве две године Србији ће бити на располагању 340 милиона долара из средстава Међународне банке за обнову и развој (ИБРД), док Међународна финансијска корпорација планира да уложи између 600 и 800 милиона долара у приватни сектор у наредном четворогодишњем периоду, истиче се у саопштењу те финансијске институције.

Како се наводи у саопштењу, Светска банка ће у току наредних 18 месеци размотрити да повећа средства намењена буџету за још 200 милиона долара, уколико економске турбуленције у еврозони буду озбиљно утицале на Србију и ако Београд настави да одржава снажан програм реформи и води одговорну макроекономску политику.

Програм ИБРД биће усредсређен на мањи број крупнијих инвестиција и буџетску подршку кроз такозване зајмове за развојну политику. Готово целокупна помоћ биће усмерена као подршка напорима Србије у правцу приступања Европској унији.

"Светска банка остаје посвећена да помогне Србији у решавању развојних изазова. Нова Стратегија партнерства одражава приоритете свих државних институција у земљи и очекујемо наставак успешног партнерства са представницима власти и другим партнерима, ради побољшања живота људи у Србији", изјавио је шеф Канцеларије Светске банке у Београду Лу Брефор.

Светска банка у Србији финансира 14 пројеката вредних око 1,2 милијарде долара и администрира девет донација од око 20 милиона америчких долара, наводи се у саопштењу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. септембар 2024.
20° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи