Читај ми!

Расте број захтева грађана Србије за азил у Немачкој

Грађани Србије су у јулу месецу поднели укупно 2.377 захтева за азил и тако се нашли на трећем месту, иза Сирије и Албаније, саопштило је немачко Министасртво унутрашњих послова податке Савезне службе за миграције и избеглице.

Број захтева за азил грађана Србије показује тенденцију раста, пошто је у мају било поднето 1.990, а у јуну 2.240 захтева, наводи Танјуг.

У јулу је укупно у Немачкој поднето 37.531 захтева, што је за 93,2 одсто више него у јулу 2014. године.

Иза Србије се, по броју захтева у јулу месецу налазе Авганистан, Ирак, Македонија, Еритреја и Босна.

У периоду од почетка године, Србија се, по броју захетва за азил нашла на четвртом месту, a Сиријци, грађани са Косова и Албаније, са укупно поднетим 18.287 захтева, што је знатно више него у периоду јануар - јул 2014. године, када су грађани Србије поднели 11.858 захтева.

Када је реч о јулу - грађани Србије су од укупно 2.377 поднетих захтева, по први пут поднели 1.449 захтева, док је поновљених било 928.

Немачки министар унутрашњих послова Томас де Мезијер је, поводом ових најновијих података, рекао да је Немачка постала топ дестинација за тражиоце азила који беже од рата и прогона, али и за оне из земаља Југоисточне Европе, укључујући Албанију, Србију и Косово, где нема оружаних сукоба и чији захтеви немају шансе да буду позитивно решени.

"Европска комисија би требало да делује против држава чланица ЕУ које не извршšавају своје обавезе. Овакав развој ситуације је изазов за све нас", рекао је Мезијер.

Према његовим речима, Берлин рачуна да ће ове године у Немачкој око 800.000 људи затражити азил, што је највећа навала азиланата у историји Савезне Републике Немачке.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 29. септембар 2024.
12° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи