Како се универзитет усавршава

Универзитет у Београду ће ускоро променити правилник о избору професора емеритуса, односно професора који по одласку у пензију могу да буду саветници, ментори и предавачи на докторским студијама. Универзитет организује курсеве усавршавања и за асистенте и за доценте.

Паралелно са отварањем нових студијских програма, Универзитет у Београду организује курсеве усавршавања и за асистенте и за доценте. А да би оне старије и најбоље задржали на мастер и докторским студијама, Универзитет ће ускоро променити правилник о избору професора емеритуса, односно професора који по одласку у пензију могу да буду саветници, ментори и предавачи на докторским студијама.

Како је други петогодишњи циклус акредитације у току, Сенат Универзитета у Београду је дао сагласност за студијске програме и на енглеском језику. Негде паралелно на енглеском и српском, а негде су и посебни програми и на енглеском језику, како на основним, тако и на мастер студијама, док је на докторским то важило и раније. Мењаће се правилник о избору професора емеритуса.

"Једна од крупнијих промена односи се на број који је законски до три одсто, а ми имамо релативно мали број професора емеритуса, који су изабрани последњих година, значи 12 до 14 је професора емеритуса, тако да је са неких пет повећано на могућих осам", каже ректор Универзитета у Београду проф. Владимир Бумбаширевић.

Oсим тога, професори ће ићи на усавршавање. Центар за континуирану едукацију Универзитета, намењен професорима, организоваће курс "Основа наставничких компетенција и академских вештина универзитетских наставника", намењен асистентима и доцентима. А све у циљу боље организоване наставе.

"Једноставно, да са тим млађим наставницима радимо на томе да они на правилан начин приступе наставном процесу и процесу учења, да могу да наставу организују по неким прописима, како се то ради, пошто ми на Универзитету сви имамо та нека профсионална знања везана за научне области којима се бавимо, ове неке опште ствари ипак нисмо учили", каже проректор Универзитета у Београду проф. Нада Ковачевић.

Центар подржава програме доживотног учења, организује школе које се баве одређеном проблематиком. Тако је организована и школа за византијски језик, а одржан је и курс посвећен новим достигнућима у фармакологији.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 29. септембар 2024.
13° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи