Извор: РТС

Велика победа Србије над Норвешком

Рукометаши Србије савладали су селекцију Норвешке са 25:24 у оквиру трећег кола групне фазе квалификација за Европско првенство. Урош Борзаш је у последњим секундама постигао гол за тријумф.

Србија убележила тријумф против Норвешке на крилима Милосављева и неухватљиве лопте Борзаша

Рукометаши Србије су стигли до новог, трећег тријумфа у квалификационој Групи 2 за Европско првенство, победом над Норвешком од 25:24.

У последњим секундама меча Урош Борзаш је постигао ефектан погодак и донео "орловима" нова два бода.

На 15 секунди пре краја меча, играч Норвешке Ред је савладао Милосављева и успео да изједначи резултат, 24:24.

Деловало је да ће се утакмица завршити ремијем, Кукић је са центра додао лопту до Борзаша који је постигао веома ефикасан гол, али пре свега најважнији у овом дуелу, за победу.

Почетак утакмице обележен је осцилацијама у игри Србије, напад није пратио дисциплиновану и добру одбрану Србије.

Дејан Милосављев је у првих 30 минута имао пет одбрана, бекови су сјајно пратили супарничке играче, али је напад лоше функционисао. Дезоријентисано су деловали играчи у офанзиви, нису користили простор који су им остављали противнички рукометаши.

Међутим, на крају првог дела утакмице Норвешка је имала два гола предности, што се показало достижним за Србију, 14:12.

Првих десет минута игре у другом полувремену личили су на крај првог дела, премда ни Норвежани нису били богзна шта у нападу.

Сандер Сагосен, један од најбољих рукометаша данашњице и засигурно лидер Норвешке, на овом мечу је постигао четири поготка и имао три асистенције.

Сагосен је први погодак за госте постигао тек у другом делу, што је изузетно похвално за "орлове" у одбрани који су затварали противнике још на девет метара, те нису дозвољавали прилазак на шест метара од голмана Милосављева, као ни отворене шутеве.

Србија је у преломним тренуцима меча, око 45. минута игре, успела да се издигне и направи искорак ка победи.

"Орлови" су веома оштром одбраном кажњавали сваку грешку у предаји лопте противника.

У тиму Србије најефикаснији су били Драган Пешмалбек и Богдан Радивојевић са по пет голова.

Међутим, вредно помена је име голмана српске рукометне селекције – Дејан Милосављев је имао 12 одбрана, од чега је три пута одбранио седмерац.

Изабраници селектора Ђироне показали су у овој утакмици да их краси изузетно добра тимска атмосфера, а добили су и преко потребно самопоуздање за велике мечеве.

Србија је победом над Норвешком дошла на корак од Европског првенства које се идуће године игра у Нeмачкој.

Може се констатовати да је ово важна победа Србије и најава пута ка светском врху.

Наредни меч против Норвежана Србија игра 12. марта.

1. Србија 6
2. Норвешка 4
3. Финска 2
4. Словачка 0

Крај меча, тријумф Србије, 25:24

Борзаш као из топа за велики тријумф Србије!

Још десет секунди, нерешен резултат 24:24

60' Последњи напад Норвешке, 24:23

Селектор Норвешке је затражио тајм-аут. Резултат је остао непромењен, Србија има гол предности.

Извесно је да ће се меч завршити победом домаћих или нерешеним резултатом.

60' Тајм-аут селектора Ђироне, 24:23

Још два додавања је остало рукометашима Србије у једном од последњих напада на мечу.

"Орлови" имају гол предности. Приметна је нервоза у редовима Норвешке.

57' Кукић за вођство Србије

Нашао је Лазар Кукић решење за одличну одбрану Норвешке и довео Србију до предности, 23:22.

54' Два минута за Сагосена

Селектор Норвешке је увео Сагосена за финиш меча, међутим након контранапада Србије Норвежанин је одиграо ногом, те су судије досудиле два минута паузе за њега.

51' Десета одбрана Милосављева

Маестрални Дејан Милосављев је убележио десету одбрану на овом мечу од чега је три пута одбранио гол Србије приликом извођења седмерца противника.

Starsport.rs
Srdjan Stevanovic

49' Србија игра боље, 21:21

Успели су рукометаши Србије да анулирају предност гостију из првог полувремена меча. Утакмица улази у последњих 10 минута, а резултат је нерешен, 21:21.

Рукометаши Србије играју одлично у одбрани и приморавају противнике да шутирају из тешке ситуације.

46' Вођство Србије, 20:19

Веома важан погодак Предрага Вејина за изједначење, затим украдена лопта такође Вејина и добра реализација Драгана Пешмалбека за вођство Србије.

43' Милосављев гура екипу, 18:19

Дејан Милосављев одбранама омогућује саиграчима контранападе, Вукашин Воркапић је искористио две брзе акције чиме је Србију опет довео на гол разлике.

Трећи одбрањени седмерац је уписао Дејан Милосављев.

41' Гол за голом, Норвешка одржава предност са полувремена, 19:16

Десет минута у другом полувремену рукометаши Норвешке су одиграли беспрекорно, Сагосен је постигао два гола.

Упркос великој подршци публике у "Спенсу" домаћи играчи нису на високом нивоу, барем не у нападу.

36' На само гол до изједначења, 16:15

Одбрана Србије делује веома добро и уиграно, међутим још увек се чека на ефикасну игру у нападу.

Норвежани су фокусиранији на нападе, док у одбрани постоји велики простор приликом истрчавања средњек бека кад противничком шестерцу, што отвара делове терена где се налазе крилни играчи.

Милосављев је убележио седму одбрану на мечу.

Почело је друго полувреме

Србија има два гола мање, за тријумф против веома добре Норвешке биће потребна велика концентрација домаћих играча у нападу, али и дисциплинована одбрана.

Милосављев доказује квалитет

Крај првог полувремена

Прво полувреме је завршено предношћу рукометаша Норвешке, 14:12.

Најефикаснији играч у редовима Србије након 30 минута игре је Богдан Радивојевић са четири гола, код гостију по три поготка постигли су Магнус Род и Кристијан Бјернсен.

Нису имали прави одговор рукометаши Србије на чврсту одбрану Норвешке у првом делу игре. Међутим, примећује се велика жеља домаћих за победу, премда нису искористили велики број прилика за ефикасније полувреме.

Грешке су се најчешће догађале у фази напада.

По пет одбрана су убележили голмани обе екипе.

Дејан Милосављев својим одбранама одржава самопоуздање екипе.

27' Финиш првог полувремена

Приметна је велика жеља рукометаша Србије, али због тога помало и неодлучно и неорганизовано играју у нападу.

Одбрана је од почетка меча на високом нивоу, примера ради најбољи играч Норвешке Сагосен није постигао ниједан гол, а уписао је само две асистенције.

Стефан Додић је унео енергичност у нападу

Млади Стефан Додић је заменио колегу Кукића на месту средњег бека и приметна је разлика у креацији напада. Рукометаш Загреба је направио играчку разлику у офанзиви, подједнако добро разиграва крила, али и бекове.

Србија је смањила резултатску предност Норвешке, 9:11.

18' Норвешка прави резултатску залиху, 10:6

Велику предност за рукометаше Норвешке од чак четири гола.

Србија игра лоше у нападу. Три гола су "орлови" примили након изгубљене лопте у офанзиви. Лоша је и комуникација између бекова и крила, ретки су продори преко пивота.

Ђирона је на тајм-ауту затражио концентрацију рукометаша у нападу.

14' Расположени Милосављев одржава нерешен резултат

Голман Србије је четврти пут одбранио. Последњи пут из седмерца.

Чини се да рукометаши Србије играју исхитрено у нападу, без плана, те се често дешава да, уместо полуконтре, изгубе лопту у раној фази напада.

Још немамо одговор за одбрану Норвежана.

Резултат је 6:6.

STARSPORT
Pedja Milosavljevic

10' Бољи почетак Норвешке

Рукометаши Норвешке су боље отворили меч у Новом Саду, међутим самопоуздање екипи Србије одржава голман Дејан Милосављев. До сада је имао две одличне одбране у ситуацијима један на један.

Почео је меч

Први напад имају репрезентативци Норвешке.

STARSPORT

Минут ћутања

Меч између Србије и Норвешке је почео минутом ћутања у част жртвама разорног земљотреса у Турској и Сирији.

Лепа атмосфера у Новом Саду

У "Спенсу" је присутно отприлике 3.000 љубитеља рукомета, направљена је и лепа кореографија на трибинама новосадске арене током интонирања химне Србије.

Интонирање химни

Почетак сусрета уследиће након интонирања химни. Предност имају репрезентативци гостујуће селекције Норвешке.

Представљање рукометаша

На терен излазе рукометаши Србије, предвођени капитеном Немањом Илићем.

Све је спремно за почетак дуела

Одбрана кључ успешне игре

Одбрана Србије ће бити кључна за добру игру против Норвешке.

Пажња "орлова" ће пре свега бити фокусирана на Сагосену, као и на утакмици Светског првенства, али не могу се изоставити и остали бекови Норвежана, потпут Магнуса Абелвика, Герана Јоханесена и Харалда Рејнкинда.

Према речима селектора Србије Антонија Ђироне, "орловима" је циљ у циклусу квалификација за Европско првенство пласман на шампионат Старог континента са првог места у групи.

"Очекивања и жеље о којима смо разговарали са играчима у току јучершњег дана јесу да завршимо ову недељу на првој позицији у групи. Пред нама је утакмица са једном од најбољих екипа на свету што су показали на претходном Светском првенству“, истакао је Ђирона на конференцији за медије уочи утакмице против Норвешке.

Међусобни дуели

Вечерашњи противници, Србија и Норвешка до сада су одиграли пет утакмица, од чега су Норвежани три пута били бољи, док су "орлови“ два пута тријумфовали.

Без Ђорђића и Цупаре против Норвешке

У тиму Србије за меч против Норвешке неће бити повређени Петар Ђорђић и Валдимир Цупара. Противници играју у најјачем саставу.

Рукометни спектакл у "Спенсу" или враћање спортског дуга

Меч у новосадском "Спенсу" пре почетка утакмице носи епитет рукометног спектакла, јер не постоји резултатски притисак, будући да је извесно да ће обе селекције играти на следећем шампионату Европе.

Србија ће имати прилике да се реваншира репрезентацији Норвешке за недавни пораз на Светском првенству.

Наиме, скандинавска селекција је поразила "орлове" у утакмици која је одлучила о четврфиналу шампионата света. На тој утакмици Србија је водила до 40. минута, а онда су Норвежани направили преокрет и на крају тријумфално окончали меч.

Победа против Норвешке гарантује пласман на Европско првенство

Директан пласман на финални турнир обезбедили су домаћин Немачка и три најбоља тима са претходног шампионата – Шпанија, Шведска и Данска.

По свему судећи, наредне две утакмице Србије и Норвешке одлучиће најбољег у Групи 2, премда ће и другопласирана селекција изборити пласман на Европско првенство.

Рачуница је јасна, уколико изабраници селектора Ђироне успеју да победе Норвешку, готово извесно ће бити део смотре најбољих селекција Старог континента.

Група 2 – Србија до сада има максималан учинак

1. Србија 4
3. Словачка 0
4. Финска 0

Рукометаши Србије су тријумфовали у два меча, против Финске и Словачке, чиме су остварили максималан број бодова у досадашњем делу такмичења.