Извор: РТС

Србија наставила низ победа, Чешка најозбиљнији изазов до сада

Женска одбојкашка селекција Србије уписала је четврту узастопну победу на квалификационом турниру у кинеском Нингбоу за Олимпијске игре у Паризу. Чешка је савладана са 3:1 у сетовима (25:20, 25:22, 30:32, 25:20) у утакмици групе А.

Упорне Чехиње намучиле светске шампионке

Најозбиљнији ривал Србије у досадашњем току квалификација. Чешке одбојкашице су користиле сваки пад у игри Србије, одлазак носећих играчица на клупу и слабије интервале да дођу до егала или предности.

Ипак, квалитет је на крају испливао на видело, а мечеви овог типа били су потребни нашој селекцији пред сусрете са највећим ривалима у завршници.

Србија је у прва два сета успевала да серијама поена и периодима озбиљније игре дође до довољне предности за мирну завршницу и вођство од 2:0.

Чехиње су у трећем сету успеле да прекину низ Србије од 11 узастопних освојених гемова на турниру, смањивши на 2:1 после велике драме. Наше одбојкашице су при резултату 24:21 испустиле три меч-лопте. После велике борбе и неизвесности, ривал је славио у трећем сету са 32:30.

Четврти сет је окончан већом предношћу српских одбојкашица.

Наредни ривал актуелних светских шампионки је Доминиканска Република 22. септембра од четири сата после поноћи по нашем времену.

Две најбоље екипе из групе А иду на Олимпијске игре.

Убедљива предност Србије у четвртом сету - 15:8

Нема више места за пад игре, Србија игра маскимално и стиче пристојну дистанцу која ће готово извесно водити до победе, уколико не дође до великог преокрета и изненађења.

Чешка смањује предност Србије - 30:32

Играће се још у Нингбоу. Чешка прекинула низ Србије без допуштеног сета.

Наставља се драма - 30:30

Игра се на разлику- 25:25

Чехиње нижу три поена и долазе до сет лопте 24:23, потом следи сервис у мрежу.

Ас Катарине Лазовић уз помоћ мреже доноси предност Србији 25:24, али није дуго трајала, већ је резултат враћен на егал.

Неизвестан финиш трећег сета - 21:21

Први пут на турниру да се наша репрезентација налази у егалу у овој фази сета.

Чешка не одустаје - 11:14

Колико год да је квалитет на страни Србије, Чехиње показују упорност и спремност да искористе сваки пад концентрације и грешке у нашој игри.

Чехиње имале прилику, док се није вратила Тијана Бошковић - 25:22

Поједини уласци са клупе нису уродили плодом за Гвидетија, шта више Чешка је то искористила да смањи серијом 5:0 дође на поен заостатка 23:22, а у једном тренутку је било 23:16

По уласку прве поставе и тајм-аута Гвидетија се уозбиљио ниво игре и два поена Тијане Бошковић су запечатила други сет.

Спрема се миран крај сета - 19:14

Одбијен налет Чехиња и повратак на безбедну дистанцу.

Србија се одмакла, Чехиње се примичу - 11:9

На предности 10:6 за Србију, селектор Чешке тражи тајм-аут после ког ривалке наше репрезентације нижу три поена.

Сигурно добијен први сет - 25:20

Светске првакиње одличним финишом освајају први сет, иако се на почетку мислило да ће Чехиње моћи да дуел учине неизвеснијим.

Србија долази до своје игре - 21:19

Наша селекција у пуном саставу преокреће и мења темпо огре у своју корист. Чини се да је предност мала, али ипак је довољна да искусна и квлаитетна екипа као што је Србија успе да је мирно одржи до краја сета.

Чехиње боље почеле, Србија хвата прикључак - 12:12

Старт меча пролази у знаку благе предности чехиња од максимум два поена и Србије која иде ка егалу и преокрету

Меч је почео!

Јована Стевановић хвали ривала

Једна од носилаца репрезентације Јована Стевановић је истакла квалитете ривалки.

"Нема опуштања, јер су Чехиње заиста показале квалитет. И против њих на ЕП смо имале малих проблема. Одлично се бране, нападају, екипа су која не одустаје. Треба да се спремимо", навела је Стевановићева.

Разлика у класи

Главне конкуренткиње Србије и Нингбоу су Холандија и Кина. Против те две селекције је Чешка уписала убедљиве поразе по 3:0.

Чешка je "дежурна муштерија"

Српске одбојкашице од 2009. до сада имају осам победа над Чехињама са само једним допуштеним сетом. Недавно, у четвртфиналу Европског првенства, Гвидетијев састав је победио са 3:1.

Србија показује надмоћ од старта

У претходна три меча актуелне светске шампионке су на 9:0 у сетовима. Нису нашле довољно до јаког ривала да им парира, чак и кад Ђовани Гвидети "промеша карте" и дозира минутаже носилаца игре.