Победа Звезде у Истанбулу

Кошаркаши Црвене звезде победили Галатасарај у Истанбулу са 85:83, у оквиру другог кола Евролиге. Симоновић најефикаснији у победничком тиму са 23 поена.

Кошаркаши Црвене звезде забележили су прву победу ове сезоне у Евролиги, пошто су у другом колу на гостовању у Истанбулу савладали Галатасарај са 85:83.

Црвено-бели су лоше почели меч, домаћи тим је прву деоницу решио у своју корист резултатом 30:17, али од тада су изабраници Дејана Радоњића заиграли много боље и у једном тренутку имали чак и 15 поена предности.

Звездина покретачка снага у тим тренуцима је био Марко Симоновић, који је на крају меч завршио са 23 постигнута поена.

Галатасарај је у последњи минут ушао са предношћу од три поена, али је прво Тајус промашио два слободна бацања, а онда је и Деј две сукунде пре краја промашио шут за победу.

Стефан Јовић је погодио једно бацање, друго намерно промашио, па Деј није успео да погоди кош са више од пола терена.

Звезди је ово прва победа у такмичењу, после пораза од Дарушафаке, док је Галатасарај забележио и други пораз.

Овако је протекао меч у Истанбулу:

20.48 – Крај, Звезда је савладала Галатасарај у Истанбулу са 85:83.

20.30 – Изједначена игра у Истанбулу. До краја меча остало је још пет минута, а сада домаћи воде са 77:74. Тајм-аут је тражио Дејан Радоњић.

20.20 – Остин Деј везује две тројке у последњем минуту треће четвртине, па иако је имала и 15 поена предности у једном тренутку, Звезда у последњих десет минута улази са само два поена предности – 67:69.

20.09 – Како време одмиче, Звезда игра све боље. После 25 минута игре, шампион Србије има двоцифрену предност – 50:61.

20.01 – Настављен је меч у Истанбулу.

19.46 – Полувреме, нерешено је 47:47.

Много боља игра Звезде у другој деоници дала је резултат, па две екипе на велики одмор одлазе са нерешеним резултатом. Симоновић најефикаснији на мечу сa 15 поена, на другој страни по осам су постигли Коксал, Дентмон и Тајус.

19.32 – Одлична игра Звезде у другој четвртини, па после 15 минута игре домаћи имају само поен предности – 35:34. Марко Симоновић најефикаснији у црвено-белом дресу са 12 поена.

19.18 – Тројком Џастина Дентмона, Галатасарај завршава фуриозну прву четвртину резултатом 30:17.

19.07 – Бољи почетак за Галатасарај, који после четири минута игре води са 12:3.

19.00 – Почео је меч у Истанбулу, први напад за домаћу екипу.

18.55 – Завршено је представљање играча две екипе, ускоро очекујемо почетак меча.