Историјска победа Индијане

Кошаркаши Индијане остварили су најбољи старт у клупској историји, пошто су на гостујућем терену победили Лос Анђелес Клиперсе са 105:100. Мајами у узбудљивој завршници победио Шарлот 99:98. Голден Стејт славио у Сакраменту 115:113. Оклахома савладала Минесоту са 113:103, док је Денвер био бољи од Торонта 112:98. Победе славили Њу Орлеанс, Портланд и Детроит.

Индијана је у ноћи између недеље и понедељка остварила 16. победу у последњих 17 утакмица. До седме узастопне победе Пејсерсе су предводили Пол Џорџ са 27 поена и Дејвид Вест који је остварио "дабл дабл" учинак од 24 поена и 12 скокова. Рој Хиберт додао је 19 поена.

Џамал Крофорд био је најефикаснији у екипи из Лос Анђелеса са 20 поена, Крис Пол додао је 17 поена и 10 скокова, а Блејк Грифин 16 поена и 12 скокова.

Кошаркаши Мајамија победили су на свом терену Шарлот са 99:98 и остварили 10. узастопну победу. Леброн Џејмс био је најефикаснији у екипи актуелног шампиона са 26 поена, док је Крис Бош додао 22 поена, од којих 13 у завршници утакмице. Он је за 79 секунди постигао три "тројке", а последњу минут и 20 секунди пре краја за вођство Мајамија од 93:91.

Двејн Вејд додао је 17, а Марио Чалмерс 12 за Мајами, који је победио Бобкетсе у 14. узастопној утакмици.

У пораженом тиму Кемба Вокер био је најефикаснији са 27 поена, Џералд Хендерсон додао је 17, а Ал Џеферсон 16 поена и 13 скокова.

Кошаркаши Голден Стејта победили су на свом терену Сакраменто са 115:113 и прекинули низ од два пораза. Најзаслужнији за победу Вориорса био је Стивен Кари који је постигао 36 поена, од којих 12 упоследњој четвртини. Он је 8,6 секунди пре краја убацио два бацања.

Клеј Томпсон пружио је добру партију са 28 поена, а убацио је осам "тројки" из 11 покушаја. Харисон Барнс и Дејвид Ли додали су по 11 поена, док је српски репрезентативац Немања Недовић за скоро осам минута постигао два поена и имао по скок и асистенцију.

Демаркус Козинс постигао је 24 поена за Сакраменто, а Маркус Торнтон 21 поен и то у другом полувремену.

Кошаркаши Оклахоме победили су Минесоту са 113:103 и забележили седму узастопну победу. Најбољи у победничком тиму био је Кевин Дурент који је остварио "трипл дабл" учинак од 32 поена, 10 скокова и 12 асистенција.

Расел Вестбрук додао је 19, а Ренди Џексон 18 поена у екипи Оклахоме, која је тако после девете победе остала непоражена на свом терену.

У екипи Минесоте Кевин Мартин био је најефијаснији са 24 поена, а бивши кошаркаш Партизана Никола Пековић 22 поена и 10 скокова.

У осталим утакмицама Њу Орлеанс је победио Њујорк са 103:99 и нанео му девети узастопни пораз, Детроит је победио Филаделфију са 115:100, Денвер је победио Торонто са 112:98, а Портланд је победио Лос Анђелес Лејкерсе са 114:108 и забележио 12. победу у последњих 13 утакмица.