Извор: РТС

ОФК Београд се вратио на "Омладински стадион", Радник одолео на Карабурми

Фудбалери ОФК Београда и Радника ремизирали су без голова у 30. колу Суперлиге Србије. Утакмица је одиграна на "Омладинском стадиону", који је поново отворен за навијаче.

ОФК Београд је први пут од повратка у елитни ранг српског фудбала 2024. одиграо меч на свом стадиону, који се реновирао од претходне године.

Током трајања радова, београдски клуб је своје ривале угошћавао у Зајечару, на "Градском стадиону под Краљевицом". 

Први ривал "романтичарима" на Карабурми ове сезоне био је Радник, који је успео да се одбрани и поквари ужитак домаћим навијачима.

ОФК Београд је био бољи ривал и имао је више прилика за гол, али ниједну од њих није успео да реализује. До краја су остали и са играчем мање, с обзиром на то да је Саша Марковић добио црвени картон.

"Омладински стадион" званично је отворен 10. августа 1957. године, утакмицом Радничког из Новог Београда и суботичког Спартака.

Премијерну утакмицу ОФК Београд (тада као БСК) је на свом стадиону одиграо 24. августа 1957. године, а гост је била Будућност из Подгорице.

Распоред и резултати 30. кола Суперлиге Србије:

Среда:
Јавор - Железничар Панчево 1:2
ТСЦ - ИМТ 1:3
Војводина - Раднички Ниш 3:2
Младост - Напредак 2:0

Четвртак:
Нови Пазар - Партизан 2:3
Црвена звезда - Спартак Суботица 3:2
Чукарички - Раднички Крагујевац 0:0
ОФК Београд - Радник 0:0

Читај ми!