Делап спречио нови преокрет Астон виле, Ипсвич везао четврти реми

Фудбалери Ипсвича и Астон виле ремизирали су резултатом 2:2 у мечу шестог кола Премијер лиге.

Ипсвич је повео у осмом минуту када се Лијам Делап најбоље снашао у казненом простору гостију и савладао Емилијана Мартинеза.

Међутим, као што је то био случај и у претходним мечевима, успела је Вила да преокрене резултат. Већ у 15. минуту Морган Роџерс је искористио асистенцију Олија Воткинса и веома прецизним ударцем изједначио.

Улогу асистента Воткинс је заменио у 32. минуту када је одлично скочио и поготком главом после савршеног центаршута Леона Бејлија преокренуо резултат.

Ипсвич се није предавао упркос заостатку и имао је неколико добрих прилика у другом полувремену, пре него што је Делап у 72. минуту врхунским дриблингом и одличним ударцем по други пут матирао Мартинеза.

До краја су домаћи били опаснији, али промене резултата није било, а Ипсвич ће сигурно бити задовољнији бодом.

Коста Недељковић преседео је читав меч на клупи гостујуће екипе.