Звезда боља од Хајдука

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Хајдука из Куле са 3:1 (1:1), у последњој утакмици 25. кола Јелен Суперлиге. Овом победом Црвена звезда је задржала друго место на табели са три бода заостатка за водећим градским ривалом Партизаном.

Пораз у 140. дербију минулог викенда итекако је оставио трага, али су изабраници Роберта Просинечког ипак смогли снаге да преокрену резултат против кулског Хајдука (3:1) и врате се на три бода заостатка у односу на водећи Партизан.

Када је Јовановић у 25. минуту искористио непажњу Ли Адија и успео да савлада Стаменковића промрзли и покисли гледаоци на "Маракани" помислили су да ће Куљани опет бити кобни за њихов тим. Опет, зато што је Звезда јесенас изгубила у Кули са 2:0.

У наредних двадесетак минута Звездиних фудбалера као да није било на терену, али спретно и срећно успели су да изједначе пре одласка на одмор. У последњим секундима првог полувремена повратник у први тим Дејан Миловановић искористио је додавање Нинкова и погодио за 1:1.

У наставку прво је нападач Хајдука Комазец промашио "шансу утакмице", а казна је стигла у 61. минуту, када је опет Нинков био асистент, а Рељић ударцем главом обрадовао око 7.000 навијаца на нашем највећем стадиону.

До краја, после једне грешке одбране гостију, Нинков је уписао и трећу асистенцију, а Калуђеровић 10. гол у шампионату.

Утакмица је одиграна на стадиону Црвене звезде пред око 7.000 гледалаца, а судио је Дејан Димитријевић из Лознице.

Стрелци: су били Миловановић у 45, Рељић у 61. и Калуђеровић у 77. за Црвену звезду, а Јовановић у 25. минуту за Хајдук.

Жути картони: Борха, Нинков (Црвена звезда), Ђукић, Касалица (Хајдук).

Црвена звезда: Стаменковић, Нинков, Вилотић, Ли Ади, Рељић, Мијаиловић, Миловановић (Исах), Лазовић (Вешовић), Борха, Јевтић (Короман), Калуђеровић.

Хајдук: Браћ, Петровић, Ђикић, А.Живановић, Д.Фејса, Мудреша, Богић (Максимовић), Јовановић, М.Живановић (Киш), Босковић (Комазец).

До завршетка шампионата остало је још пет кола, а Црвена твезда наредног викенда гостује ОФК Београду, док Партизан дочекује БСК.